Jesteś tutaj: Aktualności
25-01-2019

Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Na Dolnym Śląsku rozpoczęły się długo wyczekiwane przez dzieci ferie zimowe. To doskonały czas, aby wypocząć i nabrać sił na kolejne miesiące ciężkiej pracy i nauki zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Niestety jest to również czas wzmożonego ruchu na polskich drogach. Z tego właśnie powodu bolesławieccy policjanci przed feriami spotkali się z uczniami jednej ze szkół, aby porozmawiać o bezpieczeństwie zarówno na drogach oraz w miejscach gdzie spędza się czas na świeżym powietrzu. Program pt. „Bezpieczne Ferie” ma za zadanie przypomnieć najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Mundurowi wskazali różne zagrożenia w miejscach gdzie dzieci będą spędzać ferie. Nie zapomnieli również o wytypowaniu bezpiecznych miejsc na zimowe zabawy, zwracając szczególną uwagę na zasady korzystania z lodowisk oraz zagrożeniach płynących z zabawy na niezabezpieczonych zamarzniętych akwenach wodnych.

Pamiętajmy, że ferie to czas relaksu i odpoczynku, wtedy właśnie nasza czujność spada i zapominamy, że zamarznięte jeziora czy stawy tylko pozornie są bezpieczne. Ponadto uwaga dla rodziców, że podczas zimowych podróży należy zwrócić szczególną uwagę na jakość opon w samochodach oraz stan techniczny pojazdu, którym będziemy się poruszać. Drogi potrafią być bardzo śliskie, a warunki pogodowe zmieniają się niekiedy z minuty na minutę.

Dzieci biorące udział w spotkaniu były bardzo aktywne. Z zainteresowaniem wsłuchiwały się w uwagi funkcjonariuszy oraz zadawały nurtujące je pytania na temat bezpieczeństwa i zasad obowiązujących w miejscach przeznaczonych do zabawy.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry