Jesteś tutaj: Aktualności
09-10-2018

Cashback w polskim internecie – co to takiego? Leasing Wrocław poleca

Cashback to nic innego jak możliwość zwrotu części kwoty za dokonane zakupy za pośrednictwem portalu, który łączy zazwyczaj cashback z kodami rabatowymi. Choć na zachodzie jest to już dość popularne, to na polskim rynku zakupów internetowych to wciąż nowość.

Dlaczego popularność tego mechanizmu jest tak mała wśród polskich klientów?

Jest to związane bezpośrednio z wiarą w to, że możemy dostać coś za darmo robiąc zakupy. Dla pospolitego zjadacza chleba mało prawdopodobne, a wręcz niemożliwe jest żeby otrzymać w prezencie gotówkę podczas jej wydawania, gdy dodatkowo korzystamy jeszcze z kodu rabatowego, więc i tak zyskujemy.

Nieświadomość zasady działania mechanizmu cashback ma bezpośredni wpływ na ilość klientów korzystających z tego rozwiązania w Polsce. W Stanach Zjednoczonych cashback wart jest kilka miliardów złotych, czyli skala jest duża i świadczy o dużym zainteresowaniu zwrotem gotówki przy robieniu zakupów.

Leasing Wrocław

poleca korzystanie z możliwości jakie daje cashback

Cashback w polskim internecie – co to takiego? Leasing Wrocław poleca

Jak wygląda proces rozliczenia cashbak?

Sam proces cashback jest stosunkowy prosty i polega na dokonaniu zakupów, na które oczywiście otrzymujemy standardowo możliwość zwrotu zakupionego towaru w przeciągu 14 dni zgodnie z ustawą o dokonywaniu zakupów na odległość. Z racji tego, że cashback odbywa się po stronie portalu, klient musi odczekać chwilę na zaakceptowanie transakcji.

Jak otrzymamy zwrot gotówki?
Po dokonaniu zakupu zostaniemy poproszeni o podanie bardziej szczegółowych danych osobowych w tym dotyczących rachunku bankowego, na który ma zostać dokonany zwrot części kwoty za zakupy.

Robisz zakupy i jednocześnie pomagasz innym.

Niektóre portale proponują przelanie cashbacka na dowolną fundację, dzięki czemu mamy możliwość niesienia pomocy.

Czy cashback jest bezpieczny?

Zazwyczaj aby skorzystać z cashback wystarczy się zarejestrować na portalu podając adres e-mail. Płatność dokonywana jest na stronie wybranego przez nas sklepu internetowego, gdzie robimy zakupy.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry