Jesteś tutaj: Aktualności
27-11-2018

Czy zbliża się nowa wojna handlowa? Rosnące obawy przed spotkaniem USA-Chiny. Leasing Wrocław poleca artykuł.

Koniec listopada to ważny termin dla wyjaśnienia relacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Wtedy bowiem szykowane jest spotkanie przedstawicieli tych dwóch krajów na szczycie G-20 w Argentynie.

Zbliżające się rozmowy niejednego ekonomistę oraz same światowe rynki przyprawiają o drżenie serca. Tam bowiem wiele się wyjaśni. Już dziś konsekwencją spekulacji na temat wyników rozmów, stały się spadające ceny ropy naftowej. Akcje na chińskiej giełdzie również kierują się ku dołowi i to kolejny już dzień z rzędu. Od października indeks Shanghai Composite stracił już ponad 8 procent, co jest efektem nałożonych przez USA ceł na towary pochodzące właśnie z Chin.

Czy spotkanie na szczycie G-20 może pogłębić problemy dwóch największych gospodarek świata? Podobno prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump szykuje kolejny „prezent” swoim kolegom zza oceanu i zamierza podnieść cła na towary z już dość wysokiego bo 10-procentowego poziomu, do bagatela 25 procent. Jeśli tak się stanie będzie to niewątpliwie ogromny cios w chińską gospodarkę oraz jednocześnie krok ku nowej wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

nowa wojna handlowa, samochody poleasingowe wrocław

Przypominamy o zbliżajacej się zmienie przepisów na zakup samochodów w leasingu. Od nowego roku wiele się zmieni, a zmiany niestety uderzą w niektórych przedsiębiorców chcących finansować pojazd w leasingu.

auta poleasingowe wrocław

leasing samochodowy wrocław

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry