Jesteś tutaj: Aktualności
30-10-2018

Dlaczego dorośli Polacy mieszkają ze swoimi rodzicami

Badania wskazują, że w Polsce ponad 2 mln dorosłych Polaków wciąż mieszka ze swoimi rodzicami. Czy jest to spowodowane brakiem środków finansowych, a może po prostu lenistwem i i brakiem zainteresowania własnym rozwojem? A może problem tkwi jeszcze gdzie indziej. Niestety jest to dość złożony temat i z jednej strony dowiadujemy się, że za sprawą stoi czysta ekonomia, z drugiej zaś wygodne życie. Rzeczywiście ekonomia ma tu spore znaczenie, jak wiadomo na własne M nie każdego stać i życie pod wspólnym dachem jest po prostu dużo tańsze. Dzięki temu pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na kredyt lub drogi wynajem, możemy odłożyć na inny cel. Nie zapominajmy również, że w wielu przypadkach młody człowiek nie posiada jeszcze zdolności kredytowej i o kredycie może wyłącznie pomarzyć.

leasing Wrocław dlaczego dorośli Polacy mieszkają ze swoimi rodzicami

Niestety nie brakuje również osób, dla których mieszkanie „z mamą” jest po prostu wygodne i potrzeba samodzielnego mieszkania czy nawet szukania pracy, nie istnieje.

Możliwe, że obserwowany w ostatnich latach wzrost wynagrodzeń oraz rządowe wsparcia mieszkań dla młodych spowodują, że Polacy szybciej zaczną się usamodzielniać.

A dla zainteresowanych leasingiem przypominamy, że od nowego roku zmieniają się przepisy dotyczące leasingowania samochodów. Leasing2go Wrocław świadczy usługi związane z ubezpieczeniami oraz leasingiem. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry