Jesteś tutaj: Aktualności
21-09-2018

Finansowanie inwestycji - czy warto zaciągnąć kredyt?

W ostatnim artykule mówiliśmy o tym jak sfinansować inwestycję.

Dziś pragniemy pokrótce przedstawić Państwu korzyści i wady z finansowania inwestycji  kredytem.

Kiedy kredyt jest dobrym rozwiązaniem?

Finansowanie inwestycji, kredyt, leasing Oleśnica

W przypadku kiedy firma chcę w miarę szybko poprawić swoją bieżącą kondycję finansową, może skorzystać z kredytu obrotowego. Dzięki temu nie angażuje swoich własnych środków, a wszelkie nadwyżki może wykorzystywać na dodatkowe inwestycje. Ponadto można łączyć kilka produktów kredytowych w banku i tym samym finansować większe przedsięwzięcia inwestycyjne.

Należy przy tym wziąć pod uwagę dodatkowe koszty przy zaciąganiu kredytu, którymi może nas obciążyć bank, jak np. hipoteka w przypadku, gdy zabezpieczeniem kredytu ma się stać nieruchomość. Ponadto pamiętajmy, że częstym zabezpieczeniem w zależności od wysokości i rodzaju kredytu, jest weksel.

Niewątpliwym atutem kredytu jest większa elastyczność w jego spłacie czyli możliwość kształtowania harmonogramu spłaty. Ponadto pamiętajmy, że środek trwały, który finansujemy kredytem, może stanowić dodatkowe zabezpieczenie finansowania obrotowego.

Rozpoczynasz inwestycję? Planujesz zakup samochodu lub innego środka trwałego? Szukasz dobrego rozwiązania? Skontaktuj się z ze specjalistami z Leasin2go Wrocław.

Kredyt czy Leasing Wrocław

Jeśli zastanawiasz się co jest dla Ciebie lepsze, zostaw nam swoje dane, oddzwonimy i Ci pomożemy!

Warto wiedzieć, że środek trwały finansowany kredytem wchodzi w skład aktywów firmy i tym samym buduje majątek przedsiębiorstwa, co stanowi dodatkowy atut przy ocenie zdolności kredytowej. Niestety są również gorsze strony kredytu, jak na przykład fakt, że kosztem uzyskania przychodu jest wyłącznie rata odsetkowa oraz że czas ubiegania się o środki finansowe jest z reguły znacznie dłuższy niż w przypadku leasingu.

Pamiętajmy również, że nie wszystko możemy sfinansować kredytem oraz że jak np. w przypadku finansowania zakupu pojazdu bardziej opłacalne będzie wziąć leasing, który może się okazać dużo tańszym i szybszym rozwiązaniem.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry