Jesteś tutaj: Aktualności
27-12-2018

Jak przewozić dzieci w taksówce a jak w autobusie?

W poprzednim artykule mówiliśmy o przepisach dotyczących przewożenia dzieci w prywatnych samochodach osobowych. Zwracaliśmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo podróżowania małych pasażerów.

W przypadku podróżowania autobusami, busami czy taksówkami bezpieczeństwo oczywiście odgrywa kluczową rolę. Czy zatem przepisy o ruchu drogowym są równie restrykcyjne, czy sprawa wygląda inaczej jak w przypadku samochodów osobowych?

Wielu rodziców często jest zdezorientowanych w momencie jak trzeba przewieźć dziecko taksówką. Nie wiemy czy zgodnie z przepisami dzieci muszą podróżować w foteliku samochodowym jak w przypadku przejazdu samochodem prywatnym. Otóż ani właściciel taksówki ani rodzic nie mają obowiązku posiadania do przewiezienia dzieci specjalnych urządzeń podtrzymujących. Polskie prawo zwalnia z obowiązku używania fotelików do przewożenia dzieci taksówką. Tym samym nikt nie zostanie ukarany za brak posiadania fotelika. Oczywiście należy pamiętać o obowiązku zapięcia dzieci w pasy bezpieczeństwa.

Leasing Wocław o tym jak przewozić dzieci w taksówce a jak w autobusie

Pamiętajmy! Niestety brak konieczności fotelików w taksówce naraża dzieci na kalectwo lub nawet śmierć podczas wypadku drogowego.

Jak przewozić dzieci busem?
Tu sytuacja wygląda nieco inaczej niż w przypadku taksówek. Mianowice jeśli pojazd nie jest taksówką, ale ma prawo do przewożenia osób, wówczas wymagany jest fotelik dla dzieci. Wyjątkiem od tej reguły są duże autokary.

Posiadasz firmę przewozową? Organizujesz transport osób?
Zadbaj o bezpieczeństwo przewożonych osób, zwłaszcza dzieci.

Nasi doradcy od Leasing Wrocław pomogą Ci skompletować wszystkie wymagane dokumenty do podpisania umowy leasingowej. Leasingujemy wszelkie pojazdy, osobowe i ciężarowe.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od leasingu.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry