Jesteś tutaj: Aktualności
18-09-2018

Jak sfinansować inwestycję – szybki leasing, kredyt, pożyczka – przegląd źródeł finansowania inwestycji

Niemalże każdy przedsiębiorca planując rozwój swojej firmy, staje kiedyś przez dylematem skąd wziąć na ten cel gotówkę. Niejednokrotnie rozważane są zewnętrzne źródła finansowania dostępne na polskim rynku tzn. leasing oraz kredyt.

Eksperci od Leasingu Leasing2go Wrocław

pomogą Państwu w podjęciu decyzji dotyczącej dobrego i szybkiego źródła finansowania.

przegląd źródeł finansowania inwestycji - Leasing Oleśnica

Jak wskazują badania najczęściej z zewnętrznych środków korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa, które albo nie dysponują na tyle dużym kapitałem aby sfinansować całą inwestycję lub mają odpowiednią gotówkę lecz nie chcą się narażać na ryzyko utraty płynności finansowej i decydują się zaciągnąć kredyt lub leasing.

Oprócz oczywiście leasingu i kredytu na rynku istnieją również inne formy finansowania, takie jak giełda, fundusze private equity, fundusze venture capital itp., z których korzystają większe przedsiębiorstwa, jednak ze względu na ilość małych i średnich przedsiębiorstw, których w Polsce jest najwięcej, tym samym zainteresowanie właśnie leasingiem i kredytem jest największe, pragniemy przedstawić Państwu  porównanie tych dwóch najpopularniejszych form finansowania.

Małe i średnie firmy mają na rynku kilka możliwości. Może to być kredyt bankowy, pożyczka, leasing, czy kredyt kupiecki od dostawcy konkretnego rozwiązania. Świetnym wsparciem w bieżącej kontroli płynności w firmie, może stać się odnawialny kredyt w koncie. W tym przypadku firma może liczyć na limit pieniężny w rachunku bieżącym, z którego może korzystać przez cały rok bez opłat za niewykorzystane środki, niejednokrotnie bez zbędnych zabezpieczeń. W przypadku gdy klient planuje większa inwestycję np. zakup nieruchomości, wówczas warto zainteresować się kredytem inwestycyjnym. W przypadku zakupów  innych środków trwałych jak komputer, maszyna czy samochód, z pewnością dobrym rozwiązaniem jest leasing.

Na stronie internetowej Leasing Oleśnica mogą Państwo znaleźć wiele przydatnych informacji na temat Leasingu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W ofercie posiadamy m.in.

Leasing samochodów osobowych Oleśnica

Leasing maszyn i urządzeń Wrocław

Leasing sprzętu medycznego Środa Śląska

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry