Jesteś tutaj: Aktualności
27-06-2018

Jakie korzyści dla przedsiębiorcy daje leasing nieruchomości - informuje Leasing2go Oława?

Zapewne wiele osób prowadzących własną działalność gospodarczą zaraz na początku swojej drogi biznesowej postanawia otworzyć swoje skromne biuro czy tez warsztat w domu lub w garażu. Takie rozwiązanie jest oczywiście tanie bo nie potrzebujemy wydawać dodatkowych pieniędzy na wynajem lokalu lub spłatę rat kredytu za jego zakup oraz wygodne, lecz niestety do czasu aż firma się rozrośnie i zacznie brakować nam po prostu miejsca.

Z pomocą wówczas przychodzi oczywiście oprócz wspomnianego wcześniej kredytu i najmu, leasing nieruchomości.

Jaką przewagę ma leasing nieruchomości nad pozostałymi formami finansowania i dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Na podstawie umowy leasingowej przedsiębiorca spłaca raty leasingowe o określonej wysokości, a dzięki temu korzysta z udostępnionego przez leasingodawcę przedmiotu – w tym przypadku nieruchomości.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że niczym nie różni się to od umowy najmu. A jednak. Podstawowa różnica dotyczy możliwości przeniesienia prawa własności udostępnionej rzeczy, a to z kolei zależy od odmiany leasingu – leasing finansowy i leasing operacyjny.

W przypadku leasingu finansowego przedsiębiorca zobowiązany jest do wykazania przedmiotu leasingu w ewidencji środków trwałych już podczas zawierania umowy, a wykup rzeczy następuje po zapłaceniu ostatniej raty leasingowej. Jeśli chodzi o leasing operacyjny to przedmiot leasingu pozostaje w majątku leasingodawcy przez cały okres umowy, a co za tym idzie przedsiębiorca zobowiązany jest do jego amortyzacji.

Jakie zalety ma leasing nieruchomości?
Jedną z głównych zalet jest brak wymaganej zdolności kredytowej jak w przypadku udzielenia kredytu przez bank. Z tego względu przedsiębiorca ubiegający się o leasing nie musi wykazać się dobrą kondycją finansową, istotne jednak jest odpowiednie zabezpieczenie.

Kolejną zaletą jest korzystne rozliczenie podatkowe, ponieważ finansowanie za pomocą leasingu daje możliwość obniżenia podstawy opodatkowania. W przypadku leasingu finansowego możemy odliczyć część odsetkową rat oraz odpisy amortyzacyjne. Z kolei przy operacyjnym zaliczamy do kosztów wszystkie wydatki tj. opłatę wstępną, raty leasingowe oraz koszty bieżącej eksploatacji.

Na podstawie powyższych argumentów każdy przedsiębiorca, który zastanawia się nad leasingiem nieruchomości, powinien przede wszystkim zbadać swoje możliwości finansowe oraz zastanowić się czy takie rozwiązanie w jego przypadku będzie bardziej opłacalne od podpisania umowy kredytowej z bankiem.

Specjaliści Leasing2go o leasingu nieruchomości w Oławie

Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki. Specjaliści z Leasing2go Oława pomogą Państwu podjąć właściwą decyzję.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry