Jesteś tutaj: Aktualności
06-02-2018

Kantory internetowe - dlaczego warto z nich korzystać?

Wybierając się do obcego kraju należy wymienić walutę. Można tego dokonać w kantorach on-line.  Leasing Oleśnica wyjaśnia w dzisiejszym wpisie dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych.

Zalety korzystania z kantoru internetowego:

Wgląd w historię transakcji

Często wymieniasz waluty? W internetowym kantorze istnieje możliwość sprawdzenia historii poprzednich transakcji i przez to również większej kontroli własnych finansów.

Komfort

Obecnie istnieje wiele kantorów on-line. Jest to duży komfort dla użytkowników, ponieważ porównać kurs w kantorach można już bez wychodzenia z domu. Pozwala to na zaoszczędzenie, pieniędzy, paliwa oraz czasu.

Leasing Wrocław przedstawia kolejne zalety korzystania z kantoru internetowego.

Bezpieczeństwo

Wymiana waluty w kantorze internetowym jest bezpieczniejsza, ponieważ nie jesteś narażony na kradzież, a wszystkie transakcje przebiegają bezgotówkowo i są szyfrowane. Nie ma tu również zagrożenia jakie wiąże się z natrafieniem na fałszywe banknoty. Należy jednak zachować wszelką ostrożność podczas potwierdzania transakcji i dokładnie sprawdzić numer konta.

Leasing Oława, tekst o tym dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych

Oszczędności

Kantory internetowy często oferują swoim klientom niższe kursy walut niż kantorach stacjonarnych oraz bankach. Wymieniając regularnie walutę on-line, przed wakacjami nie wydasz jednorazowo dużej kwoty.

Istnieją e-kantory, które dodatkowo wprowadzają dla swoich klientów zniżki i programy lojalnościowe kierowane do stałych klientów. Zazwyczaj chwilę przed transakcją jest możliwość negocjacji.

Większość  kantorów internetowych nie pobiera opłat za korzystanie ze swoich domen. Założenie konta oraz jego prowadzenie również nie wymaga dodatkowych kosztów. Kantory internetowe zarabiają na różnicach kursów kupna i sprzedaży - marży albo spreadu.

Kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością - są wygodne. Z takiej wymiany walut korzystają zarówno klienci indywidualni jak i przedsiębiorcy. Z kantorów on-line chętnie korzystają także kredytobiorcy, którzy posiadają kredyt w obcej walucie np. frankach szwajcarskich.
Leasing Kąty Wrocławskie ma nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie pomocny.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry