Jesteś tutaj: Aktualności
14-02-2018

Leasing Kąty Wrocławskie - spadek cen benzyny

Na dniach cena benzyny może spaść nawet o 8 groszy, a olej napędowy w ciągu najbliższych 2 tygodni może kosztować nawet 4,20 zł. Leasing Wrocław zaprasza na krótki artykuł, o tym czym jest to spowodowane.

Wszystko to jest spowodowane nagłym spadkiem notowań ropy o ponad 10%.

Znana dobrze kierowcom Pb95 będzie dostępna w dużo niższej cenie - mniej niż 4,60 zł. Ostatni raz, takie spadki cen można było zaobserwować w październiku ubiegłego roku.

W piątek średnia cena benzyny wyniosła 4,67 zł i 4,57 za olej napędowy. W poszczególnych województwach Polski ceny nieznacznie się różniły. Najdrożej okazało się w województwie mazowieckim, ceny benzyny przekraczały średnio 4,70 zł, a oleju napędowego 4,60 zł. Najtaniej zatankować można było zatankować w województwie dolnośląskim - Pb95 - 4,60 zł i olej napędowy w cenie 4,20 zł.

Wszystko wskazuje na to, że jeśli nic nie zmieni się na rynku, to ceny ropy utrzymają się lub jeszcze spadną.

Leasing Kąty Wrocławskie, tekst o spadku cen benzyny

Na londyńskiej giełdzie ropa naftowa znacząco spada od początku lutego. W przeciągu ostatnich tygodni cena za baryłkę spadła z 70 do 62 dolarów, co świadczy o ponad 10% obniżki.

Według najnowszych danych rynkowe pokazują znaczny wzrost produkcji i zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych. W minionym tygodniu zapasy surowca w USA zwiększyły się o 4 mln baryłek. Zwiększyła się również liczba wiertni, to w najbliższej przyszłości spowoduje jeszcze większą produkcję. Dodatkowo na spadek cen benzyny i oleju napędowego ma wpływ również osłabiony kurs dolara, który jest najniższy od 3 lat i wynosi 3,40 zł.

Leasing Kąty Wrocławskie zachęca do czytania wpisów zarówno w zakładce „Aktualności” jak i „Blog”. Dowiesz się ciekawostek z zakresu finansów oraz aktualności dotyczących obecnych sytuacji rynkowych.

 

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry