Jesteś tutaj: Aktualności
21-06-2018

Leasing Oleśnica podpowiada jak oszczędzić na wakacjach

Wakacje tuż tuż, niektórzy z nas nawet już je rozpoczęli, inni czekają na koniec roku szkolnego. Jedno jest pewne, wakacje to czas wzmożonych wydatków w gospodarstwach domowych, związanych właśnie z wakacyjnymi wyjazdami.

I choć wielu z nas wcale nie myśli o niczym innym jak o wypoczynku i nie zamierza wydawać pieniędzy na nic innego jak wymarzony i długo wyczekiwany urlop, my zachęcamy aby zastanowić się w tym czasie nad podpisaniem umowy leasingowej na zakup chociażby samochodu.

W okresie wakacyjnym dealerzy samochodów chcąc przyciągnąć klientów do siebie, a jak wiadomo w tym czasie jest ich znacznie mniej, organizują różnego rodzaju promocje i oferty rabatowe, aby zachęcić do zakupu nowego pojazdu.

Dzięki temu możemy zaoszczędzić kilka, a czasem nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dodatkowym atutem może się okazać również promocyjna oferta leasingowa przygotowana specjalnie dla Państwa od Leasing2go. Nasi dorady z pewnością znajdą najkorzystniejsze warunki finansowania wymarzonego samochodu, tak aby nie tylko sam pobyt w hotelu był udany, ale również podróż na wakacje była przyjemna i komfortowa dzięki zakupowi nowego samochodu.

Tym którzy mimo wszystko nie są zainteresowani w czasie wakacyjnych przygotować do myślenia o dodatkowych wydatkach na inne cele niż te bezpośrednio związane z wyjazdem, Leasing 2go Oława i jego specjaliści od ubezpieczeń i finansów, pragną zwrócić uwagę na kilka dodatkowych aspektów, które z pewnością wpłyną pozytywnie na budżet związany z urlopem.

Niejeden z nas z pewnością stwierdzi, że wakacje to czas, kiedy człowiekowi nareszcie należy się chwila odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy oraz że w takim razie nie koniecznie warto się zastanawiać nad oszczędnym wydawaniem zarobionych na ten cel pieniędzy. Sporo w tym prawdy, przecież wakacje to czas beztroskiej zabawy i oszczędzanie na siłę może sprawić, że wrócimy niezadowoleni bo na przykład wybierzemy tańszą ofertę i dostaniemy w rezultacie nie to czego oczekiwaliśmy.

My jednak mamy kilka sposobów, aby nie szkodząc sobie w realizacji wakacyjnych planów, oszczędzić trochę pieniędzy, które następnie wydamy chociażby na dodatkowe atrakcje podczas naszego pobytu w górach czy nad morzem.

specjaliści od leasingu polecają: Leasing Oława

Mądrze zaplanuj swój budżet.

Rozsądne oszczędzanie to połowa urlopowego sukcesu. Jeśli jeszcze zanim wyjedziesz, spiszesz sobie większość wydatków z tym związanych tj. koszty podróży, hotelu, wyżywienia, atrakcji na miejscu, będziesz w stanie określić na ile Cię stać. Każdy z nas ma założony jakiś budżet, którego z reguły nie możemy przekroczyć. Planując wydatki z pewnością nie wrócimy z podróży rozczarowani, bo już na starcie będziemy wiedzieć na co nas stać, a czego sobie należy odmówić.

Sezonowe zniżki sposobem na oszczędzanie.
Wybierając spośród tysięcy różnych ofert należałoby się zastanowić nad wyborem takiej oferty, która w danym czasie sprzedawana jest na promocyjnych warunkach. Czasem, za podobne pieniądze pojedziemy do hotelu o wyższym standardzie, innym razem otrzymamy w tej samej cenie darmowy wstęp do zaprzyjaźnionych miejsc z lokalnymi atrakcjami, albo atrakcyjny rabat na dodatkowe usługi.

Wakacje poza sezonem
Mimo tego, że wiele rodzin ograniczona jest do dwóch miesięcy wakacyjnych, jednak Ci co mogą pozwolić sobie na urlop poza sezonem, powinni właśnie zdecydować się na takie rozwiązanie. Wakacje we wrześniu czy w październiku, w zależności od kierunku jaki sobie wybierzemy na odpoczynek, powinny być nie tylko dużo tańsze, ale również mogą okazać się dużo spokojniejsze i tym samy bardziej komfortowe ze względu na mniejszą ilość turystów w tym czasie.

Transport i wyżywienie
To kilka dość istotnych aspektów naszego wypoczynku. Jeśli nie zamierzamy spędzić wakacji na egzotycznej wyspie, czy też po prostu nie musimy wybierać samolotu, należy zastanowić się nad środkiem transportu. To ile osób będzie z nami podróżowało, ma ogromne znaczenie, czasami wypożyczenie na okres wakacji busa lepiej się będzie opłacało niż podróż przykładowo na trzy auta. A może wystarczy spakować się i pojechać pociągiem? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i wymagań. Z jednej strony może być taniej, ale nie koniecznie wygodniej, jedno jest pewne czas który spędzimy w podróży nie powinien być zbyt długi, biorąc przede wszystkim pod uwagę fakt, że po urlopie trzeba jeszcze odbyć podróż w drugą stronę, która może poważnie nas zmęczyć.

W kwestii wyżywienia bywa różnie. Czasami wybór opcji all inclusive może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdzie za z góry ustaloną cenę otrzymamy niemalże wszystko czego potrzebujemy aby nie chodzić głodnym i nie koniecznie zapłacimy krocie. Jednak tu znowu przypomnieć należy o indywidualnych potrzebach każdego z nas. Dla tych którym wystarczy skromne śniadanie i obiadokolacja i bezalkoholowe napoje pomiędzy, może śmiało wybrać wyżywienie indywidualne, dzięki czemu można zaoszczędzić całkiem sporą sumkę.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry