Jesteś tutaj: Aktualności
14-09-2018

Leasing samochodów elektrycznych, rozwój rynku aut elektrycznych w Europie

Podróżując po Europie coraz częściej możemy spotkać ładowarki samochodów elektrycznych. Infrastruktura do ładowania aut w europejskich krajach rośnie stosunkowo szybko i jest wprost proporcjonalna do liczby elektryków.

Największą ilość samochodów napędzanych energią elektryczną możemy spotkać w Skandynawii i tu należy wyróżnić Norwegię, którą oprócz największej ilości aut elektrycznych posiada również najlepiej rozwiniętą w Europie sieć ładowarek. Obok Norwegii należy wspomnieć również o Szwecji z całkiem sporą siecią ładowarek.

Oprócz dużych krajów na pochwałę zasługują także mniejsze państwa Europy środkowo-wschodniej, mamy tu na myśli Łotwę i Estonię, gdzie za rządowe pieniądze zainwestowano w sieć nowoczesnych ładowarek i co ciekawe jest ich tam więcej niż samych aut elektrycznych.

Jeśli chodzi o nasz rodzimy rynek, eksperci prognozują wzrost zainteresowania autami elektrycznymi, co jest bezpośrednio związane z ewentualnymi rządowymi programami wsparcia tej części gospodarki. Niemniej jednak infrastruktura związana z tym źródłem zasilania rozwija się w Polsce dość wolno, a bezpośredni wpływ na jej rozwój mają przede wszystkim prywatne spółki inwestujące w infrastrukturą zasilającą pojazdy.

Miejmy jednak nadzieję, że Polska weźmie przykład z innych krajów europejskich i na naszych drogach już wkrótce pojawi się znacznie więcej pojazdów elektrycznych.

Naszym klientom życzymy szerokiej drogi i zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

leasing samochodów elektrycznych we Wrocławiu

Eksperci z Leasing Wrocław zapraszają.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry