Jesteś tutaj: Aktualności
30-01-2018

Leasing Wrocław poleca - Podatki o jakich nie słyszałeś

W dzisiejszym artykule Leasing Kąty Wrocławskie przedstawia podatki pełne kontrowersji, które mieszkańcy danych krajów zobowiązani są opłacać. Oto lekki wpis w sam raz na początek na początek tygodnia w dobrym humorze.

Polska - Podatek od deszczu

Jest to opłata za wodę deszczową oraz stopiony śnieg, które spływają do miejskiej kanalizacji. Taki podatek będą musieli płacić właściciele budynków, których powierzchnia jest większa niż 3,5 tysiąc metrów kwadratowych, a także Ci którzy posiadają teren zabudowany w 70 procentach. Wysokość tej opłaty naliczana jest od powierzchni dach oraz wielkości działki, a zatem najwięcej zapłacą właściciele spółdzielni mieszkaniowych, biurowców, parkingów czy też hipermarketów. Z podatku będą zwolnione kościoły, związki wyznaniowe oraz wszystkie budynki sakralne i budynki, które są własnością kościoła (niezależnie jakie jest jego przeznaczenie).

Jest to opłata, która budzi zdumienie i kontrowersje. Jakie inne absurdalne podatki płacą mieszkańcy państw na całym świecie? Leasing Wrocław zaprasza na dalszą część artykułu.

USA - Podatek od tatuaży

W stanie Arkansas w USA, każdy kto marzy o zrobieniu tatuażu lub kolczyka musi liczyć się z tym iż usługa ta będzie niezwykle droga, a w dodatku na tą usługę nałożony jest podatek, który wynosi 6%. Podatek miał na celu zmniejszenie nieprofesjonalnych salonów tatuażu i piercingu.

Gwinea - Podatek Pokojowy

Mieszkańcy Gwinei muszą opłacać podatek od pokoju mimo że nie są tam prowadzone żadne działania wojenne. Chociaż jest to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, to jego mieszkańcy zobowiązani są do jego zapłaty w wysokości 17 euro rocznie.

Estonia - Podatek od krowich gazów

W Estonii w 2008 roku opodatkowani zostali hodowcy krów. Zdaniem rządu krowy bardzo przyczyniają się do zanieczyszczenia atmosfery poprzez emisję gazów cieplarnianych. Stąd też pomysł na podatek od krów.

RPA - Podatek od rozwoju umiejętności

W Republice Południowej Afryki został wprowadzony podatek, który nałożony jest na każdego przedsiębiorcę, który zatrudnia pracowników. Podatek wynosi 1% od wszystkich wynagrodzeń pracowniczych. Celem wprowadzenia tego podatku, miało być podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Grecja - Podatek od posiadania basenu

W Grecji, każdy zamożny obywatel, który posiada przy swoim domu basen, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 800 euro rocznie.

leasing wroclaw, tekst dotyczy podatkow o jakich nie slyszales

Austria - Podatek od gipsu

W Austrii co roku około 150 tysięcy narciarzy trafia do szpitali ze złamaniami oraz innymi urazami.  Z tego powodu każdy turysta ma obowiązek zapłacić podatek od gipsu, który pobierają właściciele hoteli oraz pensjonatów.

Baleary - Podatek od słońca

Turyści, którzy mają ochotę wypocząć na Balearach, zobowiązani są do zapłacenia podatku od słońca w wysokości 1 euro dziennie. Pieniądze pozyskane z tego podatku przeznaczone są na poprawę infrastruktury oraz sprzątanie plaż.

Chiny - Podatek od pałeczek do ryżu

W Chinach zużywanych jest 45 mld par jednorazowych pałeczek. Produkcja takiej ilości pochłania 25 mln drzew. Z tego powodu został wprowadzony podatek w wysokości 5% od ceny jednorazowych bambusowych pałeczek.

Wenecja - Podatek od cienia

W 1993 roku w Wenecji wprowadzono podatek nałożony na restauratorów i handlarzy, których nieruchomości rzucają cień na teren należący do miasta. Po wprowadzeniu tego podatku wielu zdecydowało się na demontaż markiz i podwieszeń ze ścian swoich lokali.

Węgry - Podatek chipsowy

Od 1 września 2011 roku na Węgrzech obowiązuje podatek od niezdrowej żywności. Podatek dotyczy żywności paczkowanej, energetyków, chipsów i innych niezdrowych słonych oraz słodkich przekąsek. W ten sposób węgierski rząd stara się zmienić nawyki żywieniowe wśród swoich obywateli.

Rosja - Podatek od brody

W 1698 roku car Rosji Piotr I Wielki wprowadził podatek od brody. Uznał on zarost jako symbol zacofania i nieeuropejskości, a więc podatek miał zlikwidować ten powszechnie panujący w tamtych czasach trend na posiadanie brody.

Jak widać w wielu miejscach na świecie istniały i istnieją dość absurdalne podatki. Jedne są śmieszne, inne dyskryminujące, ale przedstawiają pomysły rządów z całego świata na podreperowanie państwowych budżetów. Leasing Oława serdecznie zaprasza już niedługo na kolejną aktualność.

 

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry