Jesteś tutaj: Aktualności
06-12-2018

Lokaty bankowe - czy opłaca się lokować pieniądze w banku

Lokaty bankowe nie należą dziś niestety do najlepszych miejsc trzymania swoich pieniędzy. Przeciętne oprocentowanie lokat bankowych wynosi bowiem 1,68 procenta, co po potrąceniu należnego podatku daje realny zysk na poziomie 1,36 procenta. Oznacza to, że lokując przykładowo 1000 zł, uzyskamy po roku czasu marne 13,6 zł odsetek. Biorąc do tego pod uwagę obecną inflację, okazuje się że lokując pieniądze w banku, po prostu tracimy. A zapowiada się, że będziemy tracić jeszcze więcej ze względu na rosnącą inflację. Prognozuje się, że w przyszłym roku wzrost cen jeszcze przyspieszy i inflacja przekroczy 3%.

Jak widać przyszłość maluje się raczej w ciemnych barwach dla osób oszczędzających i próbujących zarabiać na lokatach bankowych. Jeśli zechcemy kupić za rok  przykładowo samochód, może okazać się, że zapłacimy za niego o wiele więcej niż dziś.

Leasing2go Wrocław informuje o lokatach bankowych

Może nie warto czekać i zaplanować swoje zakupy już dziś.

Nie trać czasu! Jeszcze dziś skorzystaj z leasingu na preferencyjnych warunkach i kup samochód w okresie wyprzedaży rocznika. Koniec roku to zawsze dobry moment na zakup pojazdu w o wiele atrakcyjniejszej cenie niż standardowo. Dodatkowo przypominamy o zmianach w udzielaniu leasingu, które mają wejść w życie od nowego roku. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami od leasingu.

Najlepszym miejscem do podpisania umowy leasingowej jest

leasing Wrocław

Doradcy Leasing2go zapraszają do skorzystania ze swoich usług.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry