Jesteś tutaj: Aktualności
12-09-2018

Masz kłopoty finansowe? Rząd szykuje program mieszkaniowy właśnie dla takich osób. Leasing Oleśnica podpowiada.

Już od 2019 roku rząd startuje z nowym programem dla rodzin, które mają finansowe  kłopoty.

To dla tych rodzin, które borykają się z problemami finansowymi, rząd będzie przez 15 lat dopłacał do czynszu najmu. Co za tym idzie wzrosną wydatki finansowane przez podatników, przewiduje się że ów program będzie kosztował ponad 3 mld zł rocznie.

Specjaliści od Leasing Wrocław

odpowiadają na Państwa pytania.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
+48 695 778 727

Masz kłopoty finansowe? Program mieszkaniowy - Leasing2go Oleśnica

Dla kogo program mieszkaniowy?

Program przeznaczony jest dla rodzin, które mimo wielu starań, nie są w stanie zaciągnąć kredytu hipotecznego. Również dla tych osób, które ie zamierzają się zadłużać na wiele lat i ponosić ryzyka związanego ze spłacaniem drogich rat kredytu.

Program dla rodzin „Mieszkanie na start” jest pochodną znanego już programu „Mieszkanie Plus”, w którego założeniach doszło do wielu zmian. Na początku w budżecie ma być zarezerwowana kwota około 200 mln zł, która ma systematycznie rosnąć. Na jednego beneficjenta przewidziana będzie  kwota 54 tys. zł, która  będzie rozłożona na 15 lat finansowania i będzie zależeć od wielkości mieszkania, liczby osób w rodzinie oraz lokalizacji.

Rząd mimo swojej hojności wprowadzi coroczną kontrolę dochodów osób korzystających z udzielonego wsparcia. Aby uzyskać dopłaty trzeba będzie spełnić określone wymogi, do najważniejszych z nich będzie poziom zarobków, który dla jednej osoby może wynieść 60% średniego wynagrodzenia. Ponadto osoby starające się o dopłaty nie będą mogły posiadać własnego mieszkania lub innej nieruchomości do zamieszkania.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry