Jesteś tutaj: Aktualności
14-06-2018

Mikroapartamenty – rozwiązanie dla mniej zamożnych – Leasing Wrocław podpowiada jak przeżyć na kilku metrach kwadratowych

W czasach kiedy ceny nieruchomości poszybowały mocno w górę, a cena ze metr kwadratowy jest tak wysoka, że nie każdego stać na zakup własnego mieszkania, z pomocą przychodzą architekci.

Jednym z takich miejsc jest Hongkong, który mieści się w czołówce najdroższych miast na świecie.  Cena metra kwadratowego luksusowego apartamentu sięga tam 17 tys. dolarów. Jest to niewątpliwy rekord na tamtejszym rynku.

Oczywiście znajdą się i tacy, którym taka cena nie straszna, jednak z myślą o przeciętnym mieszkańcu Hongkongu, którego średnie zarobki uniemożliwiają posiadanie własnego mieszkania, przychodzą z pomocą pomysłowi architekci.

Jednym z takich pomysłów jest Opod Tube House

Jest to eksperymentalny projekt w pełni wyposażonych mikromieszkań dla jednej lub dwóch osób. Apartamenty zostały urządzone w betonowych rurach kanalizacyjnych o średnicy 2,5 metra i mimo małych rozmiarów (9m kw) nie brakuje tam właściwie nic do codziennej egzystencji – znajduje się tam kuchnia, łazienka, a nawet część wypoczynkowa. To dość kontrowersyjne rozwiązanie ma być lekarstwem na brak mieszkań w Hongkongu - koszt 15 tysięcy dolarów.

Leasing2go Wrocław sprawdził dla was, czy podobnym zainteresowaniem co za granicą, cieszą się mikro nieruchomości w Polsce.

Rzeczywiście tego typu nieruchomości mają również swoich zwolenników w kraju nad Wisłą i co chyba już nas nie dziwi, ich popularność stale rośnie.

W ostatnim czasie w Warszawie sprzedano apartament o wielkości 13 metrów kw, czyli zaledwie kilka metrów więcej niż wspomniana wcześniej rura w Hongkongu. Ceny takich nieruchomości w stolicy zaczynają się od około 80 tys. złotych, jednak górna granica może być znacznie wyższa w zależności od lokalizacji nieruchomości.

Leasing2go Wrocław o finansowaniu zakupu nieruchomości

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry