Jesteś tutaj: Aktualności
01-01-2019

Nadchodzą zmiany. Najniebezpieczniejsza autostrada w Polsce A4 zostanie przebudowana.

GDDKiA ogłosiła nie dawno przetarg na przebudowę autostrady A4 na odcinku Wrocław-Krzyżowa. To najbardziej niebezpieczna autostrada, dochodzi tam bowiem do największej ilości wypadków w Polsce. Jak się dowiadujemy zmiana miałaby polegać na dobudowie trzeciego pasa ruchu i pasa awaryjnego lub wybudowanie całkowicie nowego odcinka autostrady, która będzie spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa.

rozbudowa A4 leasing wroclaw krzyżowa

Leasing we Wrocławiu

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Niestety odcinek autostrady A4 w województwie dolnośląskim należy do najstarszych w Polsce. Został wybudowany jeszcze w latach 30 ubiegłego wieku i mimo licznych remontów nie spełnia do dziś dnia wielu wymogów, które są przewidziane dla autostrad. Zarzucić można jej wiele, ale do najpoważniejszych nieprawidłowości należy brak ciągłego pasa awaryjnego, który występuje wyłącznie na kilku krótkich fragmentach. Ponadto problemem jest również geometria węzłów komunikacyjnych zupełnie niedostosowana do standardów autostradowych. Autostrada A4 niestety słynie również z braku tzw. MOPów – Miejsc Obsługi Podróżnych, a jak wiadomo z roku na rok przybywa osób korzystających z samochodów i w przypadku kolizji na tym niefortunnym odcinku tworzą się wielokilometrowe korki.

Bezpieczeństwo podróżnych to podstawa.
Projektanci z GDDKIA biorą pod uwagę kilka wariantów dla autostrady A4 na Dolnym Śląsku. Zastanawiają się przy tym, aby wybrany wariant maksymalnie poprawił bezpieczeństwo i przepustowość autostrady pomiędzy Wrocławiem a Krzyżową.

O tym czy autostrada zostanie przebudowana (dodanie trzeciego pasa ruchu oraz pasa awaryjnego wzdłuż istniejącej nitki) czy zbudowana od podstaw, dowiemy się już wkrótce. Termin składania ofert przypada na 22 stycznia br., a wyłonienie zwycięzcy przetargu i podpisanie umowy powinno nastąpić pod koniec kwietnia 2019.

Tak czy owak to bardzo dobra informacja dla podróżujących autostradą A4. Wszyscy właściciele zarówno aut osobowych jak i ciężarówek odetchną z pewnością z ulgą jak wszystko dojdzie do skutku.

Doradcy od
Leasing Wrocław
życzą GDDKiA aby wszystko szło zgodnie z planem i zmieniana autostrada stała się najbezpieczniejszą w Polsce.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry