Jesteś tutaj: Aktualności
06-09-2018

Najchętniej leasingowane samochody osobowe – ranking przygotowany przez Eksperci od Leasing Wrocław

Zastanawiasz się nad zakupem nowego samochodu i nie wiesz jaki model wybrać? Szukasz swojego wymarzonego auta, ale nie potrafisz podjąć właściwej decyzji o konkretnym pojeździe?

Nasz ranking kierujemy do osób, które noszą się z zamiarem kupna nowego samochodu i szukają swojego rodzaju natchnienia w podjęciu decyzji.

Jeśli zdecydowałeś się na leasing samochodu osobowego stoi przed Tobą rzeczywiście nie lada wyzwanie. Zapewne znajdą się i tacy, którzy mają ściśle określone preferencje, wówczas wybór właściwego rozwiązania jest dużo łatwiejszy. Jeśli jednak wybór pojazdu spośród całej masy propozycji producentów aut stanowi dla Ciebie nie lada wyzwanie chcielibyśmy dzięki naszemu rankingowi choć odrobinę ułatwić Ci ten wybór. Mamy nadzieję, że ranking posłuży kupującym jako ciekawostka oraz inspiracja.

Ranking, który prezentujemy zawiera wykaz samochodów, które były najchętniej kupowane przez polskie firmy od początku 2018 roku do końca lipca. Z pewnością należy zwrócić uwagę na fakt, że samochody, które są najczęściej rejestrowane nie specjalnie wyróżniają się spośród tłumu innych pojazdów jeżdżących po polskich drogach. Możesz być pewnym, że kupując auto z tej listy nie będziesz oryginalny. Aby choć odrobinę to zmienić, należałoby dodać coś extra, może dodatkowe wyposażenie, ładne alufelgi itp.

Choć oryginalność nie stanowi niestety atutu dla wyboru takiego pojazdu, to jednak argumentem przemawiającym zdecydowanie za zakupem jest przede wszystkim większe prawdopodobieństwo dobrej odsprzedaży takiego samochodu po zakończonym leasingu. Dlaczego? Popularne samochody na rynku wtórnym są częściej poszukiwane, czego powodem chociażby jest większa dostępność części zamiennych, a co za tym idzie ich niższa cena w porównaniu do części do samochodów mniej popularnych, których na rynku jest mało. I nie dotyczy to wyłącznie części eksploatacyjnych, ale również dodatków takich jak bagażniki rowerowe, haki itp.

Ponadto auto popularne, aby mogło nim się stać musiało na rynku motoryzacyjnym zachęcić czymś swoich użytkowników do jego zakupu. A to z kolei stanowi sygnał do stwierdzenia, że dany model jest po prostu udany i uchodzi za bezawaryjny oraz podoba się kierowcom pod różnymi względami.

W naszym rankingu zdecydowanie wygrywa Skoda oraz Volkswagen i wcale nas to nie dziwi. Samochodów tego producenta jeździ po polskich drogach bardzo wiele i to widać niemalże na każdym zakręcie.

najchętniej leasingowane samochody osobowe

Ranking najchętniej leasingowanych samochodów osobowych w 2018.

1.    Skoda Octavia
2.    Skoda Fabia
3.    Volkswagen Golf
4.    Opel Astra
5.    Ford Focus
6.    Volkswagen Passat
7.    Toyota Auris
8.    Toyota Yaris
9.    Skoda Rapid
10.    Skoda Superb
11.    Nissan Qashqai
12.    Renault Clio
13.    Toyota Corolla
14.    Volkswagen Tiguan
15.    Fiat Tipo
16.    Toyota C-HR
17.    Opel Insignia
18.    Dacia Duster
19.    Seat Leon
20.    Kia Cee'D

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry