Jesteś tutaj: Aktualności
19-12-2018

Opłacasz ratę leasingu przy pomocy przelewu przez internet? Zbliża się okres świąteczny, zaplanuj przelewy trochę wcześniej.

W okresie świąteczno-noworocznym wielu z nas planuje okres wolny od pracy. Pamiętajmy, że banki w tym czasie również przełączają się w „tryb niestandardowy”. Co to oznacza w praktyce?

Jak wskazuje Krajowa Izba Rozliczeniowa, w ostatnich dniach grudnia warto zaplanować swoje przelewy trochę wcześniej niż robimy to zazwyczaj. Jeżeli korzystamy ze zwykłych przelewów w systemie Elixir, czyli elektronicznego systemu rozliczeń międzybankowych dla transakcji w PLN, który w okresie świątecznym tj. 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia nie będzie działać, KIR zaleca skorzystanie z systemu przelewów natychmiastowych tj.Express Elixir funkcjonującego również w dni świąteczne. Zapewni to nam przelew zgodnie z harmonogramem rat leasingowych bez żadnych opóźnień.

Warto o tym pamiętać, aby nie spóźnić się z opłaceniem swoich rachunków.

rata leasingu przez internet

Standardowo przelewy Elixir realizowane są w ciągu dnia w czasie jednej z trzech sesji o 9:30, 13:30 i 16:00. Niestety w związku ze świętami i Nowym Rokiem, jeżeli zlecimy przelew w Wigilię lub Sylwestra po godzinie 13:30, transakcje zostaną zrealizowane dopiero podczas pierwszej sesji porannej kolejno 27 grudnia oraz 2 grudnia.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry