Jesteś tutaj: Aktualności
02-02-2019

Policyjna kamera bacznie obserwuje pieszych i kierowców

W styczniu tego roku policjanci z bydgoskiej drogówki przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu, które miały na celu sprawdzenie zachowania zarówno pieszych jak i kierowców w pobliżu jednego z przejść dla pieszych.

Na jednej z ulic Bydgoszczy pod czujnym okiem kamer, policjanci bacznie przyglądali się uczestnikom ruchu drogowego. W pobliżu przejścia dla pieszych, gdzie ryzyko wystąpienia kolizji jest zwiększone, ze względu na wzmożony ruch pieszych, policjanci sprawdzali czy kierowcy i piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej oraz czy piesi przechodzą w miejscach dozwolonych.

Akcja trwała około dwóch godzin i w tym czasie pięcioro pieszych złamało przepisy o ruchu drogowym. Z tego powodu 3 osoby zostały ukarane mandatem, a dwóm udzielono pouczenia za nieprawidłowe zachowanie na drodze. Jeśli chodzi o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, mundurowi nie mieli żadnych zastrzeżeń.

Tego typu działania mają być kontynuowane w kolejnych miesiącach. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz ich uświadamianie o zagrożeniach na drodze.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry