Jesteś tutaj: Aktualności
28-09-2018

Ranking największych firm Europy Środkowo-Wschodniej

Jak wynika z rankingu TOP 500 CEE 2018 przeprowadzonego przez dziennik Rzeczpospolita oraz Coface,  międzynarodową wywiadownię gospodarczą i międzynarodowego ubezpieczyciela należności, Polska jest liderem zestawienia 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej.

Ranking przedstawia 500 przedsiębiorstw i grup kapitałowych z Regionu, które w 2017 roku zanotowały w ujęciu bezwzględnym największe obroty. Ranking otwiera PKN Orlen, ale w pierwszej dziesiątce są również takie firmy jak PGNiG, Eurocach, Lotos, PGE czy właściciel Biedronki - Jerónimo Martins.

Oprócz obrotów na ranking miało wpływ struktura sektorowa, kondycja rynków na których działają firmy, a także zmiany rentowności i zatrudnienia.

Leasing Wrocław - ranking firm w Europie

Specjaliści od Leasing Wrocław

chętnie pomogą Ci w podjęciu decyzji dotyczącej twoich przyszłych inwestycji.

To bardzo dobra informacja, że Polska w rankingu zanotowała tak wysokie miejsce. Na 500 firm, aż 175 pochodzi właśnie z Polski. Świadczy to o dobrym rozwoju naszego kraju, a patrząc na dane rok do roku widać, że umacniamy się na pozycji lidera. Wygląda na to, że w przyszłym roku Polska mimo przewidywanego spowolnienia gospodarczego jeszcze umocni swoją pozycję.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry