Globalne konferencje, na których omawiane są działania na rzecz klimatu, potocznie znane jako szczyty klimatyczne ONZ. W tym roku zawitały w Polsce, mianowicie w Katowicach. Miasto chronione niczym wielka twierdza zaprosiło wiele osobistości z całego świata. W wydarzeniu bierze udział niemalże 30 tys. delegatów, w tym ministrowie od środowiska i klimatu oraz szefowie rządów. Do 14 grudnia, bo tyle będzie trwał szczyt, Polska będzie się starać przekonać inne kraje do własnych racji związanych z ograniczaniem emisji dwutlenku węgla.
W planach jest przyjęcie pełnego pakietu, który ma wdrożyć Porozumienie Paryskie będące ogólnoświatowym planem działania w kwestii ochrony ludzkości przed daleko posuniętymi zmianami klimatycznymi naszej planety. To pierwsza w historii świata umowa, która ma zobowiązać wszystkie kraje do przestrzegania zasad i działań na rzecz ochrony klimatu.
Ty również możesz zasłużyć się w ochronie zdrowego klimatu wybierając
Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu na temat rozwoju rynku aut elektrycznych w Europie. Leasing Wrocław zaprasza do lektury.
Polska jako kraj mocno uzależniony od węgla kamiennego stanie przed szansą przekonania przedstawicieli innych krajów do swoich racji. Mianowicie pomysłem polskiego rządu na poprawę kondycji światowego klimatu i walkę ze wzrostem emisji dwutlenku węgla jest zalesianie. Niestety większość krajów Unii Europejskiej jest za przyjęciem przepisów przyspieszających redukcję zanieczyszczeń poprzez redukcję źródeł energetycznych opartych na węglu kamiennym.