Jesteś tutaj: Aktualności
12-10-2018

Samochody autonomiczne – przyszłość motoryzacji na świecie

Sztuczna inteligencja zaczyna nam towarzyszyć niemalże w każdej dziedzinie życia. W motoryzacji od pewnego czasu zaczyna się debata dotycząca autonomicznych pojazdów i wpływu inteligentnej technologii na cały przemysł motoryzacyjny. Choć wszystko jest jeszcze wciąż w fazie testów wygląda na to, że już wkrótce człowiek stanie się jedynie pasażerem we własnym samochodzie.

Eksperci od Leasing Wrocław

polecają własne usługi. Odwiedź nasz wrocławski oddział.

Samochody autonomiczne – przyszłość motoryzacji na świecie

Kolejni producenci samochodów testują najnowsze technologie, które mają na celu zarówno ułatwić nam życie jak również sprawić, że jazda autem będzie bezpieczniejsza. Czy jednak rzeczywiście będzie bezpieczniej? Jak pokazują ostatnie przykłady i wypadki podczas których niestety giną ludzie, wciąż jest wiele do zrobienia w kwestii bezpiecznego poruszania się samochodów bez kierowców. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to przyszłość motoryzacji, w którą producenci pojazdów inwestują ogromne pieniądze.

Niektórzy jednak sceptycznie patrzą na pojazdy autonomiczne, twierdząc że nic nie zastąpi czujności człowieka. Niestety dzięsiątki tysięcy wypadków na całym świecie dowodzą, że za brakiem czujności na drodze stoi właśnie człowiek kierujący pojazdem. Jeżeli systemy w autonomicznych pojazdach, które notabene tworzy przecież człowiek, zostaną odpowiednio zmienione i dostosowane do realiów świata, wówczas w naszym przekonaniu zmieni się nie tylko zaufanie do tego typu rozwiązań, ale realnie poprawi się bezpieczeństwo na drogach.

Życzymy, aby technologia pojazdów autonomicznych rozwijała się jak najszybciej, bo w naszym przekonaniu jest to przyszłość na naszych drogach.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry