Jesteś tutaj: Aktualności
08-11-2018

Spadek inflacji w Polsce, niestety tylko chwilowy. Oczekiwany wzrost cen energii.

W październiku inflacja w Polsce wyniosła około 1,7 proc. i jest to najniższy poziom obserwowany od kilku ostatnich miesięcy. Niektórzy ekonomiści prognozują, że do końca roku może ona wynieść nawet 1,5 proc.

Eksperci z Leasing2go polecają

Leasing Środa Śląska

leasing środa śląska Spadek inflacji w Polsce

Niestety to koniec dobrych informacji, ponieważ już od początku przyszłego roku trend się zmieni i będzie ściśle związany ze wzrostem cen energii, co przełoży się bezpośrednio na wyższą inflację. Ma wzrosnąć energia elektryczna oraz cena paliw, którą podbije opłata emisyjna. Mówili już o tym członkowie Rady Polityki Pieniężnej, którzy podczas ostatniego posiedzenia wskazywali, że na wzrost inflacji będzie miała duży wpływ podwyżka cen surowców energetycznych, a także droższe uprawnienia do emisji dwutlenku węgla.

Zazwyczaj wysokość inflacji podaje się w skali roku, jednak na stronach GUS można znaleźć również zmiany poziomu cen miesiąc do miesiąca i tak w październiku w porównaniu do września obserwujemy wzrost cen żywności o 0,4 proc, energii o 0,3 proc, a za paliwo musieliśmy zapłacić więcej aż o 1,1 proc.

Zainteresowanych leasingiem zapraszamy do naszego oddziału we Wrocławiu. Przyjdź lub zadzwoń. Nasi doświadczeni eksperci od leasingu pomogą Ci we wszystkich formalnościach i podpiszą z Tobą umowę leasingową.

Leasing Środa Śląska zaprasza.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry