Jesteś tutaj: Aktualności
02-07-2018

Specjaliści z Leasing2go przedstawiają mapę budowy dróg na 2018 rok. Z Leasingiem Oleśnica kupisz swój wymarzony samochód.

Polska mapa drogowa co roku powiększa się o kolejne odcinki nowych dróg. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na 2018 rok zapowiada oddanie ponad 300 km nowych dróg krajowych, ekspresówek oraz autostrad, a wszystko to realizowane jest w 12 województwach.

Gdzie i kiedy pojedziemy nowymi drogami? Leasing Wrocław zbadał temat najdroższych projektów, które już w tym roku powinny zostać lub już zostały oddane.

W województwie warmińsko-mazurskim w ciągu drogi S51 powstaje obwodnica Olsztyna, a jej długość to około 24 km. Budowę podzielono na 2 etapy, z których pierwszy obejmuje budowę 10 km trasy od połączenia istniejącej DK 16 w pobliżu Kudyp do węzła Olsztyn Południe. Drugi etap to obwodnica od węzła Olsztyn Południe do Olsztyn Wschód.

W Małopolsce mamy do czynienia z jedną z najdroższych realizacji pod nazwą „Budowa drogi ekspresowej S7 Kraków – Rabka-Zdrój”. Jest to odcinek Zakopianki, która w szczególności w okresie wakacyjnym oraz wszelkich przerw świątecznych jest mocno uczęszczana przez turystów i przez to jest mocno zakorkowana. Powstać ma tu dwujezdniowa droga o długości około 6 km.

W kujawsko-pomorskim powinien w tym roku zostać oddany odcinek drogi S5 od węzła ,"Białe Błota" do węzła "Szubin", a jego długość to około 9,7 km.

Województwo śląskie może pochwalić się najdroższą inwestycją drogową, która ma zostać oddana w bieżącym roku. Mowa tutaj o odcinku I tj. węzeł Woźniki - węzeł Pyrzowice, które to są częścią autostrady A1. Długość tego odcinka mierzy ponad 15 km.

Jedną z najdroższych inwestycji w województwie lubelskim jest budowa mostu na Wiśle w Puławach. Inwestycja ma połączyć ze sobą drogę ekspresową S17 z odcinkiem drogi S12.

W świętokrzyskim budowany jest odcinek S7 Chęciny - Jędrzejów o długości 20,9 km. Termin zakończenia tej inwestycji był planowany na kwiecień 2018, niestety został przesunięty i najprawdopodobniej droga zostanie oddana do końca tego roku.

Jedną najbardziej wyczekiwanych inwestycji w kraju to droga S7 z Gdańska do Elbląga w województwie pomorskim. Zaś w województwie zachodniopomorskim budowany jest 20km odcinek obwodnicy Koszalina i Sianowa i jest duża szansa, że zostanie ukończony jeszcze w 2018 roku.

W Wielkopolsce GDDKiA ma w planach oddanie do użytku na południe od Poznania około 45 km tras. Wspomniane inwestycje mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa oraz w znacznym stopniu skrócić czas podróży z Poznania do Wrocławia.

Dolnośląskie drogi to przede wszystkim droga ekspresowa S3 Nowa Sól – Legnica. Ten 24 km odcinek jest częścią strategicznego dla tego obszaru odcinka ekspresówki, który połączył okolice  Lubina z autostradą A4. Z kolei w lubuskim do końca 2018 roku powinno przybyć około 44 km dróg ekspresowych, między innymi będzie to druga jezdnia drogi S3 na odcinku Sulechów-Nowa Sól.

W mazowieckim już wkrótce powinna zostać oddana do użytku obwodnica Radomia, która jest jednym z ostatnich odcinków S7.

polska budowa dróg ekspresowych, Leasing w Oleśnicy

Wszystkim podróżującym Leasing2go życzy bezpiecznej drogi. W drodze na wakacje lub do pracy zapraszamy do naszej siedziby we Wrocławiu, gdzie nasi specjaliści z branży leasingowej oraz ubezpieczeniowej pomogą Państwu w podjęciu decyzji o bezpiecznym finansowaniu zakupu pojazdu, maszyn czy nieruchomości.

Leasing Oleśnica zaprasza do skorzystania ze swoich usług.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry