Jesteś tutaj: Aktualności
14-11-2018

Tu zapłacisz zbliżeniowo. Coraz więcej Polaków korzysta z płatności zbliżeniowych. Eksperci Leasing Wrocław polecają artykuł.

Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego wartość transakcji zbliżeniowych wzrosła w drugim kwartale tego roku o około 16 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału i wyniosła 44,5 mld złotych. Wcale nas to nie dziwi bowiem płatności zbliżeniowe to bardzo wygodna forma płatności i coraz więcej Polaków docenia jej plusy. Niemalże 82 proc. wszystkich kart płatniczych w Polsce stanowią właśnie karty zbliżeniowe. W ciągu pierwszej połowy 2018 roku zostało wydanych około 32 mln kart z funkcją płatności zbliżeniowej.

Obecnie limit płatności zbliżeniowej bez PINu w naszym kraju wynosi 50 zł. Dochodzą nas jednak słuchy, że przedstawiciele sektora finansowego dążą do zwiększenia tego limitu do 100 zł. Najprawdopodobniej już z początkiem przyszłego roku posiadacze zarówno kart Visa oraz Mastercard będą mogli dokonywać płatności zbliżeniowych bez konieczności podawania PINu właśnie do wysokości wspomnianego wyżej limitu.

Co do samego bezpieczeństwa dokonywania płatności zbliżeniowych nie chcemy się wypowiadać. Jednak zwiększenie limitu z pewnością ułatwi życie wielu posiadaczom kart zbliżeniowych.

Przypominamy przy okazji, że w przyszłym roku mają wejść nowe pzrepisy dotyczące odliczania VAT z umów leasingowych.

Tu zapłacisz zbliżeniowo. Eksperci Leasing Wrocław polecają artykuł

Jak wziąć

szybki i tani leasing Wrocław ?

Nasi doświadczeni doradcy od leasingu z chęcią pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.


Nasi eksperci zapraszają do kontaktu w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości związanych z nadchodzącymi zmianami.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry