Jesteś tutaj: Aktualności
04-01-2019

Urządzenia do przewożenia dzieci w samochodzie. Bezpiecznie i komfortowo z doradcami Leasing Wrocław.

Na rynku jest wiele urządzeń podtrzymujących do przewożenia naszych pociech. Ale czy wszystkie są bezpieczne?

Aby móc sprzedawać urządzenia do przewożenia dzieci na terenie Unii Europejskiej, muszą one spełniać szereg wymagań i posiadać homologację. Niestety nie wszystkie urządzenia przechodzą rygorystyczne testy i mimo posiadanej homologacji niekoniecznie muszą być bezpieczne.

Fotelików, podkładek oraz modnych ostatnio urządzeń przytrzymujących, które mają zastąpić popularne foteliki, jest całkiem sporo na rynku.

Co wybrać?
Wielu producentów zapewnia, że ich produkty są bezpieczne. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest rozsądek i obiektywna ocena jakości kupowanego sprzętu. Niestety wiele foteli już na pierwszy rzut oka, mimo posiadanych certyfikatów nie spełnia podstawowych norm jakościowych. Są wykonane ze słabych materiałów, nie posiadają tych elementów, które można spotkać w modelach droższych i pod wieloma względami bezpieczniejszych. Oczywiście nie sama cena gra tu rolę, bowiem na rynku można za dość przyzwoite pieniądze znaleźć modele odpowiednie dla wzrostu i wagi naszego dziecka i przy tym nie przepłacać za „markę”. Mimo wszystko nie zachęcamy do oszczędzania na bezpieczeństwie. Lepiej dopłacić trochę i mieć sprzęt odpowiednio lepszy.

Do przewożenia zwłaszcza małych dzieci zalrcamy foteliki z tylnym oparciem, które niejednokrotnie wyposażone są w dodatkowe pasy bezpieczeństwa i/lub systemy mocujące pasy w sposób bezpieczny dla dzieci.

Pragniemy również zwrócić uwagę, że nowo leasingowane pojazdy coraz częściej mają w standardowym wyposażeniu elementy zwiększające bezpieczeństwo przewożonych pasażerów w tym również dzieci. Mowa tu między innymi o bezpiecznych mocowaniach ISOFIX dla fotelików dziecięcych.

SMART KID BELT pas zastępuje FOTELIK SAMOCHODOWY

Ciekawą alternatywą dla fotelików są urządzenia tzw. Smart Kid Belt. Są to dość proste w obsłudze i małych rozmiarów pasy, które mocujemy bezpośrednio do pasów bezpieczeństwa w pojeździe. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że w przypadku małych samochodów, w których brakuje miejsca na zamontowanie trzech fotelików, swobodnie możemy przewieźć trójkę dzici.

Leasing we Wrocławiu

Sprawdź naszą ofertę tutaj >>.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry