Jesteś tutaj: Aktualności
13-07-2018

Zakup auta w leasing, a potem prosta rejestracja przez internet i brak karty pojazdu

Obecnie po zakupie wymarzonego samochodu należy często swoje odstać rejestrując pojazd w urzędzie. Długie kolejki, wypełnianie czasochłonnych formularzy to zmora zakupowiczów. Niebawem może się to zmienić. Ludzie z ministerstw cyfryzacji i infrastruktury chcą to uprościć, dzięki czemu życie kierowców może stać się dużo łatwiejsze. Zmiany nad którymi prowadzone są prace zakładają między innymi brak konieczności wyrabiania karty pojazdu. Obecnie zarówno dla nowych jak i importowanych samochodów należy uiścić opłatę w wysokości 75 zł za wydanie tego dokumentu. Niestety nie wiadomo co miało by go zastąpić, ale możemy się domyślać że zostanie to zastąpione odpowiednimi zapisami w internetowej bazie danych.

Kolejną ważną zmianą, która powinna ucieszyć kierowców i zmniejszyć koszty oraz czas rejestracji pojazdu, jest pomysł rezygnacji z przerejestrowywania samochodu, gdy kupujemy go od właściciela pochodzącego z innego powiatu. Obecnie należy wymienić tablice rejestracyjne w ciągu 30 dni od zakupu pojazdu, a jeśli tego nie zrobimy grozi nam za to mandat karny.

Rejestracja samochodu będzie dużo prostsza - leasing2go Wrocław informuje

Rejestracja przez internet to następna rewolucyjna zmiana w polskim prawie. Możliwość rejestrowania nowych pojazdów bez konieczności wizyty w urzędzie niewątpliwie przełożyłaby się na zmniejszenie kolejek oraz ułatwiłaby kierowcom rejestrację samochodu. W późniejszym czasie ustawodawca przewiduje również rejestrację pojazdów używanych w ten sam sposób.

Każda ze wspomnianych zmian niesie za sobą spore ułatwienia dla kierowców. Niestety czy którakolwiek zostanie wdrożona w życie to pokaże czas. Niewątpliwym plusem tych informacji, jest fakt że ktoś pochylił się nareszcie nad tematem i zamierza ułatwić nam trochę życie. Do września tego roku powinniśmy już wiedzieć coś więcej, teraz pozostaje nam jedynie czekać i mieć nadzieję że już wkrótce przesiadywanie w urzędzie pozostanie jedynie wspomnieniem.

Leasing Wocław zaprasza również do zapoznania się z pozostałymi informacjami. Polecamy artykuł o korzyściach jakie daje leasing nierychomości.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry