Jesteś tutaj: BlogLeasing Samochodów Ciężarowych - wyjaśniamy

Leasing Samochodów Ciężarowych - wyjaśniamy

Leasing Kąty Wrocławskie zaprasza na krótki artykuł o leasingu samochodów ciężarowych.

Leasing samochodów ciężarowych jest bardzo popularny, jednak trzeba określić czy faktycznie spełnia on wszystkie warunki do tego, aby mógł być zakwalifikowane jako auto ciężarowe.

W odniesieniu do leasingu samochodu ciężarowego istotną kwestią jest ustalenie, czy dany pojazd na pewno można zakwalifikować jako samochód ciężarowy. Należy sprawdzić, czy spełnia on wymogi uznania go za pojazd ciężarowy na gruncie ustawy o VAT.

Ustawa o podatku od towarów i usług w sposób jednoznaczny nie określa, kiedy pojazd uznajemy za samochód ciężarowy, jednak określa, w jakich przypadkach przysługuje 100% odliczenie podatku VAT.

Leasing Kąty Wrocławskie, tekst o leasingu samochodów ciężarowych

Leasing Oleśnica wyjaśnia - pojazdy ciężarowe to:

  • samochody o całkowitej masie przekraczającej 3,5 tony,
  • pojazdy konstrukcyjnie przeznaczone do użytkowania wyłącznie w ramach działalności:
  • posiadające jeden rząd siedzeń oddzielony od części przeznaczonej do przewozu ładunków trwałą przegrodą,
  • vany, wielozadaniowe lub posiadające otwartą przestrzeń, która przeznaczona jest do przewozu ładunków,
  • pojazdy inne niż samochody osobowe, które mają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń oraz nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjne oddzielnie elementy pojazdu.

Leasing Wrocław oferuje swoim klientom leasing nowych oraz używanych samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych (ciągników samochodowych), przyczep, naczep, a także  innych pojazdów specjalnych (pojazdów ze specjalistyczną zabudową, pojazdów z HDS, pojazdów z podnośnikami, pojazdów niskopodwoziowych i innych). Ze strony Leasing2go przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc w sfinansowaniu zakupu środków taboru ciężkiego i specjalistycznego. Leasing Oława sprawia, że każda oferta jest spersonalizowana, a ceniąc czas i pieniądze klientów Leasing Środa Śląska zapewnia minimum formalności oraz pakiet dodatkowych korzyści.

 

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry