Jesteś tutaj: BlogLikwidacja szkód ubezpieczeniowych

Likwidacja szkód ubezpieczeniowych

W przypadku zdarzenia losowego, który pozbawia nas leasingowanego przedmiotu (przynajmniej na jakiś czas do momentu naprawy), należy taki fakt zgłosić do ubezpieczyciela. Sama procedura zgłoszenia szkody nie różni się niczym jak w przypadku posiadania samochodu lub innego środka trwałego na własność. Jedyną różnicą w przypadku leasingu jest konieczność poinformowania o zdarzeniu firmę leasingową. To leasingodawca ostatecznie decyduje o wypłacie odszkodowania na konto warsztatu naprawczego czy leasingobiorcy.

Likwidacja szkody w kilku krokach

1. Informacja do zakładu ubezpieczeń
W momencie gdy leasingobiorca stwierdzi szkodę, musi zgłosić ją do zakładu ubezpieczeniowego. Należy oczywiście przy tym pamiętać, aby powiadomić odpowiednie służby (policja, karetka pogotowia) w przypadku gdy do uszkodzenia pojazdu czy innego środka trwałego doszło w wyniku przestępstwa lub wypadku, w szczególności gdy są ranni.

2. Informacja do leasingodawcy – firmy finansującej
Jeśli już powiadomiliśmy ubezpieczyciela, czas aby wysłać stosowną informację o zdarzeniu do firmy leasingowej. Najczęściej wystarczy pobrać sobie odpowiedni formularz ze strony internetowej leasingodawcy, wypełnić go i wysłać faxem lub skan na adres e-mail.

3. Wypłata odszkodowania
W każdym przypadku zgodę na wypłatę odszkodowania wyraża leasingodawca po wysłaniu do niego stosownej informacji. To on decyduje, czy środki z ubezpieczenia trafią do warsztatu czy w nasze ręce. Może niestety zdarzyć się również taka sytuacja, że firma leasingowa odmówi przekazania odszkodowania w przypadku gdy np. zalegamy w opłacaniu rat leasingu. Wówczas leasingodawca wskaże ubezpieczycielowi swoje konto do wypłaty kwoty z ubezpieczenia, co nie zwalnia leasingobiorcy z obowiązku naprawy uszkodzenia.

Dobrze wiemy, że przypadki chodzą po ludziach, dlatego w sytuacji gdy zajdzie potrzeba nasi doradcy zawsze są do Państwa dyspozycji, aby pomóc rozwiązać każdy problem związany z leasingowanym przedmiotem.

Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Leasing Wrocław

Zapraszamy do kontaktu z Leasing2go Wrocław.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry