Jesteś tutaj: BlogSamochód za 100 tys. zł – sprawdź koszty i warunki leasingu

Samochód za 100 tys. zł – sprawdź koszty i warunki leasingu

Leasing choć jest jeszcze dość młodą formą finansowania pojazdów, to już wielu przedsiębiorców w Polsce przekonało się jak wygodna jest to usługa. Z roku na rok przybywa coraz więcej zainteresowanych osób chcących skorzystać z atrakcyjnych warunków jakie proponują firmy leasingowe. Leasing2go niejednokrotnie przygotowuje swoim obecnym jak i przyszłym klientom korzystne i konkurencyjne oferty.

Jak donosi portal Bankier.pl tylko w 2017 branża leasingowa odnotowała wzrost na poziomie 15,7 proc. w stosunku do roku poprzedniego, a co za tym idzie na polskich drogach pojawia się coraz więcej pojazdów finansowanych właśnie poprzez leasing. Wzrosty są głównie zauważalne w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw i to właśnie głównie dla nich Leasing2go pragnie przedstawić ofertę finansowania floty pojazdów lub pojedynczych aut, które wzmocnią pozycję każdej firmy na tle konkurencji.

Leasing2go posiada 15 letnie doświadczenie w branży finansowania i ubezpieczania pojazdów zarówno osobowych, jak i ciężarowych. W związku z tym nasi kompetentni doradcy są w stanie zaproponować ofertę, która niewątpliwe spełni Państwa indywidualne oczekiwania i potrzeby.

Zakup nowego auta w firmie wiąże się z kilkoma aspektami i nie są to wyłącznie względy transportowe jak to miało miejsce jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Obecnie firmy oprócz zaspokajania podstawowych potrzeb związanych z przewożeniem towarów bądź osób, zwracają mocno uwagę na sferę reprezentacyjną oraz handlową. Dzisiejsze auta firmowe to niejednokrotnie bogato wyposażone limuzyny, które służą do przemieszczania się kadry kierowniczej czy właścicieli firm. Ponadto chcąc trafić do większej grupy odbiorców, przedsiębiorstwa zatrudniają handlowców, którzy nie rzadko już na starcie swojej kariery otrzymują samochód służbowy, dzięki czemu sprzedaż towarów i usług staje się dużo prostsza. Coraz częściej na naszych drogach spotykamy pojazdy dookoła oklejone markowymi napisami, grafiką i danymi kontaktowymi firm. To wszystko służy reklamie i zwiększeniu sprzedaży.

Dodatkową pokusą zwłaszcza dla mikro przedsiębiorców, którzy korzystają z leasingu operacyjnego, jest możliwość wykupienia pojazdu i stania się jego pełnoprawnym właścicielem.

Poniżej przedstawiamy dwie przykładowe kalkulacje, które obejmują wykup 1% i 30%. W każdej z tych opcji przyjęliśmy wpłatę własną w wysokości 10 proc., choć oczywiście przedsiębiorca ma możliwość wyboru innej sumy początkowej. Ponadto warto wiedzieć, że w praktyce nie musimy korzystać z wykupu i wówczas auto pozostanie we własności leasingodawcy, jednakże takie rozwiązanie nie jest często wybierane przez leasingobiorców.

Leasing2go informuje ponadto, że na wysokość raty leasingowej mają wpływ, oprócz wspomnianego wcześniej wkładu własnego, również inne czynniki takie jak ubezpieczenie pojazdu w cenie czy opłaty i prowizje, które pobierają banki lub towarzystwa leasingowe.

W opcji wykupu 1% rata leasingowa waha się w granicach od 1480 do nawet 2200 zł w zależności od wyboru firmy leasingowej oraz skorzystania z ubezpieczenia auta w pakiecie – wówczas wartość polisy ubezpieczeniowej rozbijana jest na 12 równych rat, które powiększają kwotę miesięczną leasingu.

W opcji wykupu 30% rata leasingowa zdecydowanie spada i zaczyna się od nieco ponad 1000 zł w opcji bez ubezpieczenia. Oczywiście mimo nie wybrania opcji z ubezpieczeniem, jesteśmy zobowiązani do ubezpieczenia pojazdu w pełnym pakiecie OC/AC/NNW. A co za tym idzie musimy ponieść jednorazowy (aby był najkorzystniejszy finansowo) koszt zakupu polisy. Dlatego Leasing2go poleca formę leasingu wraz z ubezpieczeniem, gdyż w naszej ocenie jest to rozwiązanie bardziej przyjazne dla przedsiębiorcy w związku z rozbiciem kwoty ubezpieczenia na raty i wrzucenie w koszty prowadzonej działalności.

leasing samochodu za sto tysięcy złotych we Wrocławiu

Oferta leasingu specjalnie dla Ciebie!

Zachęcamy do wyboru usług Leasing2go Wrocław. Przypominamy, że z naszych usług możecie Państwo korzystać zarówno we Wrocławiu, jak również w Środzie Śląskiej, Oleśnicy, Oławie, Kątach Wrocławskich czy innych miastach na Dolnym Śląsku.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z chęcią przygotujemy odpowiednią ofertę, która spełnia Państwa oczekiwania

Zapraszamy do kontaktu!

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry