Jesteś tutaj: BlogTwój pierwszy leasing – dobre rady dla początkujących

Twój pierwszy leasing – dobre rady dla początkujących

Dla wszystkich osób zainteresowanych leasingiem, a głównie tych które po raz pierwszy stykają się z tematem, pragniemy przedstawić wskazówki na temat leasingu i odpowiedzieć na kilka pytań.

Nasi doradcy z chęcią spotkają się z Tobą w siedzibie firmy we Wrocławiu lub innym mieście tj. Oleśnica, Oława, Kąty Wrocławskie, Środa Śląska i odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Dla tych którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś zanim przyjadą na spotkanie z naszymi doradcami oddajemy krótki poradnik.

Co to jest leasing?

Jest to forma finansowania, dzięki której możesz użytkować wybrany przez siebie środek trwały za określoną opłatą, a który kupuje leasingodawca stając się jego właścicielem. Po zakończonej umowie masz prawo zrezygnować z dalszego używania rzeczy lub stać się jej pełnoprawnym właścicielem wykupując przedmiot leasingu na warunkach określonych w umowie.

Dla kogo leasing?

W zależności od tego co chcesz sfinansować, niejednokrotnie jak w przypadku samochodu osobowego wystarczy, że masz zarejestrowaną działalność gospodarczą, chociażby jeden dzień. Jeżeli potrzebujesz droższych środków transportu oraz maszyn i urządzeń często musisz wykazać zdolność kredytową tzn. prowadzić działalność przynajmniej pół roku i wymazywać obroty. Jeżeli jednak brakuje Ci zdolności zawsze możesz sięgnąć po dodatkowe zabezpieczenia w postaci chociażby poręczenia majątkowego zaprzyjaźnionej osoby lub firmy.

Co możesz użytkować dzięki leasingowi?

W leasing możesz wziąć niemalże wszystko, ale z doświadczenia wiemy, że znajdziesz się w grupie osób, które zgodnie z prowadzonymi badaniami rynku, biorą leasing na najbardziej popularne rzeczy w tym między innymi Leasing samochodów osobowych, Leasing samochodów ciężarowych, Leasing maszyn rolniczych, Leasing oprogramowania oraz sprzętu IT.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy, gdzie znajdziesz więcej szczegółów na ten temat.

Ile kosztuje leasing?

Obecnie leasing należy do jednej z najtańszych form finansowania inwestycji.

Nasi doradcy znajdą dla Ciebie dobrą ofertę leasingu!

Twój pierwszy leasing – dobre rady dla początkujących od Leasing2go

Na początku przy podpisaniu umowy leasingowej należy wpłacić czynsz inicjalny, który stanowi jakiś procent wartości finansowanej inwestycji i może wynieść od 0 do 45%.

Kolejną opłatą jest ubezpieczenie przedmiotu leasingu. W przypadku pojazdów jest to pełny pakiet AC i OC, którą to opłatę możesz zapłacić jednorazowo za pierwszy rok z góry lub niejednokrotnie doliczyć do raty leasingowej. W przypadku pojazdów należy liczyć się również ze standardowymi kosztami rejestracji pojazdu w urzędzie.

Co zyskam dzięki leasingowi?

Podstawową korzyścią są oszczędności podatkowe. W koszty prowadzonej działalności wrzucisz zarówno opłaty początkowe oraz miesięczną ratę leasingową i odliczysz w ten sposób podatek VAT oraz podatek dochodowy.

Dodatkowym atutem leasingu jest czas rozliczenia finansowanego przedmiotu leasingu, chociażby pojazdu. W przypadku zakupu auta za gotówkę należy amortyzować go przez okres 5 lat, a  dzięki leasingowi możesz sfinansować pojazd nawet już po dwóch latach.

Ile trwa udzielenie leasingu?

Do wydania decyzji o przyznaniu leasingu wystarczy często zaledwie kilka godzin, a formalności z reguły trwają nie dłużej niż 5 dni. Wszystko zależy od skomplikowania transakcji, a głównie od wartości finansowanej rzeczy.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry