Jesteś tutaj: BlogZakończenie umowy leasingu - Najlepszy Leasing Wrocław

Zakończenie umowy leasingu - Najlepszy Leasing Wrocław

W ostatnim naszym artykule mieliście okazję przeczytać kilka pomocnych informacji na temat leasingu. Mamy nadzieję, że artykuł pt. Twój pierwszy leasing – dobre rady dla początkujących otworzył oczy wszystkim początkującym przedsiębiorcom w temacie leasingu i przekonał do finansowania swoich inwestycji właśnie przy jego pomocy.

Najlepszy Leasing Wrocław

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych doświadczonych doradców od leasingu i ubezpieczeń.

W zależności od Twojej decyzji, którą podjąłeś na początku podczas podpisywania umowy leasingu, związanej z wartością wykupu leasingowanego przedmiotu, inaczej mówiąc wysokością ostatniej raty, możesz zdecydować czy finansowany przez Ciebie samochód czy też maszyna ma pozostać w Twoich rękach czy też nie.

Jeśli podjąłeś decyzję o niskim wykupie to naszym zdaniem najrozsądniejszym rozwiązaniem jest, aby leasingowany przedmiot został przez Ciebie wykupiony i wówczas staniesz się jego pełnoprawnym właścicielem. Wykupiony w ten sposób środek trwały możesz wprowadzić do firmy i wrzucić go w koszty działalności. Innym rozwiązaniem jest wykup prywatny, który mogą zastosować osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz wspólnicy spółek cywilnych. Dzięki temu rozwiązaniu masz możliwość dalszej odsprzedaży przedmiotu leasingu po pół roku od wykupu bez konieczności zapłacenia podatku dochodowego.

Jeżeli jednak podpisałeś umowę leasingową z wysokim wykupem czyli np. tzw. wynajem długoterminowy proponujemy dwa wyjścia. Po pierwsze możesz zwrócić przedmiot leasingu do firmy finansującej, z drugiej strony dokonać wykupu po cenie zbliżonej do rynkowej. W drugim przypadku masz dodatkowo  możliwość podpisania kolejnej umowy leasingowej i rozbić sobie wartość przedmiotu leasingu na kolejne raty leasingowe, ale pod warunkiem, że leasingodawca się na to zgodzi.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł odrobinę przybliżył Cię w sprawie zakończenia umowy leasingowej.

Po więcej informacji zapraszamy do naszej siedziby lub o kontakt telefoniczny z naszymi doradcami leasingowymi Leasing2go.

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą na:

Leasing samochodów osobowych

Leasing sprzętu medycznego

Pożyczka leasingowa i faktoring

nasi specjaliści od leasingu z chęcią pomogą wybrać Ci właściwe rozwiązanie. Zapraszamy.

Specjaliści Leasing2go Wrocław mówią o zakończeniu umowy leasingu

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry