Jesteś tutaj: MiastaLeasing Legnica

Leasing Legnica

Leasing2go to firma, która w profesjonalny sposób zadba o finansowanie zewnętrzne w Legnicy. Firmę tworzą doświadczeni doradcy finansowi, którzy zapewniają najwyższą jakość usług oraz usługi z zakresu leasingu: samochodów osobowych i samochodów ciężarowych, maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego i oprogramowania, sprzętu medycznego oraz sprzętu rolniczego, a także taboru pływającego. Ponadto firma zajmuje się usługami takimi jak pożyczki leasingowe, faktoring oraz sprzedaż nowoczesnych terminali płatniczych.Legnica to trzecie pod względem wielkości miasto w województwie dolnośląskim, położone nad rzekami Czarną Wodą oraz Kaczawą na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej. Klimat miasta jest jednym z najcieplejszych w Polsce, bowiem średnia roczna temperatura to 8,5 stopnia Celsjusza.
Legnica usytuowana jest na trasie szlaków: cysterskiego oraz handlowo-pielgrzymkowego Via Regia, który rozpoczyna się w Portugalii, a kończy na Ukrainie. Miasto jest niezwykle ważne ze względów komunikacyjnych, ponieważ łączy ono wschód z zachodem dzięki autostradzie A-4, a także północ z południem drogą krajową nr 3, jak również posiada połączenie kolejowe z Wrocławia do Drezna.
Niegdyś była to stolica województwa legnickiego, a obecnie znajduje się tutaj siedziba władz powiatu legnickiego. Od 1992 roku jest stolicą diecezji legnickiej należącej do kościoła rzymsko-katolickiego.
Ważne miejsce historyczne z racji bitew od których zależały losy całej Europy. Najpierw odbyła się bitwa z Mongołami w 1241r. pod Legnicą, kolejna miała miejsce w 1760r, gdy oddziały pruskie Fryderyka II pokonały Austriaków, ostatnia datowana jest na 1813 rok - wtedy wygrały oddziały anty-napoleońskie złożone z koalicji prusko-rosyjskiej nad Napoleonem i jego wojskiem.
Przez kilkadziesiąt lat Legnica była podporządkowana Rosjanom ponieważ w mieście umieszczono dowództwo i koszary Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej, którzy stacjonowali w Legnicy w latach 1945-1993. Od tego momentu Legnicę nazywa się do dziś „Małą Moskwą”, a w 2008 roku powstał film o tym samym tytule oparty na prawdziwych wydarzeniach związanych z nieszczęśliwą miłością pomiędzy żoną rosyjskiego żołnierza do polskiego podoficera.  

legnickie atrakcje:

 • Średniowieczny zamek piastowski będący jedną z najważniejszych budowli miasta, który był siedzibą książąt piastowskich.
 • Akademia Rycerska założona w 1708r. - unikatowość polegała na tym, że służyła zarówno Protestantom jak i Katolikom.
 • Katedra pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła pochodząca z XIII wieku.
 • Ewangelicki Kościół Marii Panny – kolejna średniowieczna budowla.
 • Mauzoleum Piastów w kościele św. Jana Chrzciciela -  pierwsza na Śląsku barokowa kaplica grobowa pochodząca z XVII wieku.
 • Barokowy Kościół św. Jana Chrzciciela i dawne kolegium jezuickie z XVIII wieku.
 • Stary Ratusz pochodzący z XVIII wieku przypomina pałac. Jest to jeden z najciekawszych pomysłów architektury miejskiej na Dolnym Śląsku.
 • Nowy Ratusz zbudowany na początku XX wieku. Obecnie siedziba władz samorządowych.
 • Neorenesansowy teatr zbudowany w XIX wieku - obecnie w budynku mieści się znany i ceniony Teatr im. Heleny Modrzejewskiej.
 • Kramy Śledziowe - zespół kamienic położony w bliskim sąsiedztwie ze Starym Ratuszem. Zbudowano je prawdopodobnie w XVI wieku na miejscu średniowiecznych rybnych sklepików.
 • Wieża Bramy Chojnowskiej datowana na XV wiek należąca do murów obronnych miasta.
 • Wieża Bramy Głogowskiej z XV wieku - również element murów obronnych.
 • Park Miejski
GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry