Leasing Leszno
Leasing2go świadczy swoje usługi także w Lesznie i zapewnia finansowanie między innymi: samochodów, maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego i oprogramowania, sprzętu rolniczego, sprzętu medycznego oraz taboru pływającego. Firma oferuje swoim klientom najwyższą jakość usług, profesjonalną obsługę, pełen zakres ubezpieczenia i wiele więcej. Skorzystaj z profesjonalnych usług Leasing Leszno.
Leszno zlokalizowane jest w województwie wielkopolskim. Pierwsze informacje o istnieniu miasta pochodzą z końca XIV wieku, a dokładniej z 1393 roku. W tym czasie miejscowość była własnością rodu szlacheckiego herbu Wieniawa (ród od nazwy miejscowości przyjął później nazwisko: Leszczyńscy). W 1476 r. Rafał Leszczyński dostał od cesarza Fryderyka III tytuł hrabiego na Lesznie.
Rafałowi Leszczyńskiemu, kasztelanowi przemęckiemu, miasto zawdzięcza także utworzenie szkoły elementarnej w 1555 r., którą inny Rafał Leszczyński, wojewoda bełski, przekształcił w 1620 r. w gimnazjum. W XVI w. Leszno było znaczącym ośrodkiem reformacji na ziemiach polskich. Osiedlenie się Czechów oraz tkaczy śląskich spowodowało jego szybki rozwój gospodarczy. W XVII w. prężnie funkcjonowało sukiennictwo oraz drukarstwo. Był to czas kiedy miasto zamieszkiwali wyznawcy czterech religii: katolickiej, luterańskiej, braci czeskich oraz żydowskiej.
Rozwój miasta zahamowały na pewien czas zniszczenia wojen szwedzkich w XVII w. oraz wojny północnej na początku XVIII. W 1738 r. ostatni właściciel Leszna, król Stanisław Leszczyński, sprzedał miasto Aleksandrowi Józefowi Sułkowskiemu, łowczemu nadwornemu litewskiemu, i jako książę lotaryński osiedlił się na stałe we Francji. W 1767 i 1790 r. w pożarach zniszczeniu uległa część zabudowań. Podczas drugiego rozbioru Polski w 1793 r. władzę nad miastem sprawowały Prusy. Leszno powróciło w granice państwa polskiego po I wojnie światowej i powstaniu wielkopolskim. W 1834 r. Ernest Chrystian Günther, wydawca, otrzymał pozwolenie na druk w mieście pierwszego w Wielkopolsce pisma ilustrowanego „Przyjaciel Ludu”. W 1856 r. wybudowano linię kolejową łączącą miasto z Poznaniem i Wrocławiem.
W Lesznie warto zobaczyć:
- barokowo-klasycystyczny ratusz - jeden z najpiękniejszych w Polsce
- kolegiata Św. Mikołaja
- Kościół Św. Krzyża
- Pałac Sułkowskich
- Kościół Św. Jana Chrzciciela
- Synagoga - jedna z najstarszych w Wielkopolsce
- jeziora, gdzie latem można tu przyjemnie spędzić czas oddając się takim przyjemnościom jak np. kajakowanie, jazda konna. Miasto słynie z baloniarstwa i szybownictwa.