Jesteś tutaj: MiastaLeasing Polkowice

Leasing Polkowice

Leasing2go jest to firma, która świadczy usługi finansowania w Polkowicach. Doświadczeni doradcy finansowi udzielają leasingu na: samochód osobowy, samochód ciężarowy, maszyny, urządzenia, sprzęt komputerowy, maszyny rolnicze, sprzęt medyczny, oprogramowanie oraz łodzie i jachty dbając przy tym o najwyższą jakość usług. Faktoring, pożyczki leasingowe oraz sprzedaż nowoczesnych terminali płatniczych, a także ubezpieczenia - to również dziedziny w których prężnie funkcjonuje Leasing2go. Skorzystaj z profesjonalnych usług!


Polkowice położone są w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim. Miasto stanowi jeden z głównych ośrodków przemysłowych Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Na terenie Polkowic znajduje się podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Swoje początki miasto zawdzięcza Bolesławowi I Wysokiemu z dynastii Piastów, który wybudował  w lesie dwór myśliwski zwany Bolkowicami znajdujący się na miejscu dzisiejszego miasta.

Nazwa przez lata ulegała ciągłym modyfikacjom - Bolkewice, Pulkowice, Polkowice, Bolckowitz i ostatecznie Polkowitz. Miejscowość została zapisana w łacińskim dokumencie wydanym w 1333 roku we Wrocławiu w zlatynizowanej staropolskiej formie Polcovicz.

Nim miejscowość otrzymała prawa miejskie, była to osada targowa, gdyż znajdowała się na szlaku handlowym między grodem Dziadoszan - Głogowem, a Trzebowian - Legnicą. W 1272 roku Polkowice otrzymały prawa miejskie od księcia głogowskiego Konrada I. W 1406 roku mieszczanie utworzyli Radę Miejską, a rok później Polkowice wykupiły dziedziczne wójtostwo, a władzę przejęła Rada Miejska. W 1457 roku miasto całkowicie spłonęło. Ponowne wyludnienia i zniszczenia miały miejsce podczas wojny trzydziestoletniej (1618-1648) i epidemii dżumy w 1680 roku.

W 1741 roku miasto wraz z księstwem głogowskim przeszły z monarchii Habsburgów pod panowanie Prus.  Rada Miejska przestała mieć wpływ na miejskie wydatki (na to zgodę musiała wydawać Królewska Izba Skarbowa w Głogowie).

Po drugiej wojnie światowej miasto znalazło się w administracyjnych granicach Polski i przyjęło nazwę Polkowice.  

Polkowickie zabytki:

  • Rynek polkowicki z 1265 roku;
  • kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła;
  • kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki pw. św. Barbary;
  • młyn - wiatrak z XIX wieku przy ulicy Głogowskiej;
  • park z XIX wieku.
GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry