Leasing2go jest to firma, która świadczy usługi finansowania w Polkowicach. Doświadczeni doradcy finansowi udzielają leasingu na: samochód osobowy, samochód ciężarowy, maszyny, urządzenia, sprzęt komputerowy, maszyny rolnicze, sprzęt medyczny, oprogramowanie oraz łodzie i jachty dbając przy tym o najwyższą jakość usług. Faktoring, pożyczki leasingowe oraz sprzedaż nowoczesnych terminali płatniczych, a także ubezpieczenia - to również dziedziny w których prężnie funkcjonuje Leasing2go. Skorzystaj z profesjonalnych usług!
Polkowice położone są w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim. Miasto stanowi jeden z głównych ośrodków przemysłowych Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Na terenie Polkowic znajduje się podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Swoje początki miasto zawdzięcza Bolesławowi I Wysokiemu z dynastii Piastów, który wybudował w lesie dwór myśliwski zwany Bolkowicami znajdujący się na miejscu dzisiejszego miasta.
Nazwa przez lata ulegała ciągłym modyfikacjom - Bolkewice, Pulkowice, Polkowice, Bolckowitz i ostatecznie Polkowitz. Miejscowość została zapisana w łacińskim dokumencie wydanym w 1333 roku we Wrocławiu w zlatynizowanej staropolskiej formie Polcovicz.
Nim miejscowość otrzymała prawa miejskie, była to osada targowa, gdyż znajdowała się na szlaku handlowym między grodem Dziadoszan - Głogowem, a Trzebowian - Legnicą. W 1272 roku Polkowice otrzymały prawa miejskie od księcia głogowskiego Konrada I. W 1406 roku mieszczanie utworzyli Radę Miejską, a rok później Polkowice wykupiły dziedziczne wójtostwo, a władzę przejęła Rada Miejska. W 1457 roku miasto całkowicie spłonęło. Ponowne wyludnienia i zniszczenia miały miejsce podczas wojny trzydziestoletniej (1618-1648) i epidemii dżumy w 1680 roku.
W 1741 roku miasto wraz z księstwem głogowskim przeszły z monarchii Habsburgów pod panowanie Prus. Rada Miejska przestała mieć wpływ na miejskie wydatki (na to zgodę musiała wydawać Królewska Izba Skarbowa w Głogowie).
Po drugiej wojnie światowej miasto znalazło się w administracyjnych granicach Polski i przyjęło nazwę Polkowice.
Polkowickie zabytki:
- Rynek polkowicki z 1265 roku;
- kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła;
- kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki pw. św. Barbary;
- młyn - wiatrak z XIX wieku przy ulicy Głogowskiej;
- park z XIX wieku.