Leasing2go oferuje swoje usługi w Wałbrzychu. Firmę tworzą specjaliści z zakresu leasingu: samochodów, maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego i oprogramowania, sprzętu rolniczego, sprzętu medycznego oraz taboru pływającego.
Najwyższa jakość usług, profesjonalną obsługa, pełen zakres ubezpieczenia i wiele więcej. Zapoznaj się z pełną ofertą i wybierz profesjonalistów z których będziesz zadowolony.
Wałbrzych położony jest na Pogórzu Zachodniosudeckim i w Sudetach Środkowych w paśmie Gór Wałbrzyskich, nad rzeką Pełcznicą w województwie dolnośląskim. Wałbrzych, którego granice administracyjne przebiegają miejscami naturalnymi zboczami, grzbietami gór i czasem opierają się na potokach górskich, najwyższy punkt ma na szczycie Borowa - 853 m.n.p.m. natomiast najniższym miejscem jest Dolina Pełcznicy.
Na początku istnienia osady zajmowano się myślistwem, bartnictwem oraz wycinaniem drzew potrzebnych na opał oraz do budowy domostw. Później rozwinęły się: rolnictwo, rzemiosło i hodowla bydła. Od roku 1278 historia Wałbrzycha mocno związana była z losami Księstwa Świdnickiego, a w następnej kolejności z Księstwem Świdnicko-Jaworskim. Sprawowanie władzy przez Piastów na tych terenach spowodowało wybudowanie nadzwyczajnych grodów obronnych jak również miast warownych, między innymi Zamku Książ, Nowego Dworu, Rogowca, Radosno, Grodno, oraz Strzegomia, Świdnicy czy Mieroszowa, które miały uchronić księstwo przed najazdami Czechów. W międzyczasie zaczęto wydobywanie srebra i ołowiu oraz węgla kamiennego.
W okolicach dzisiejszego dworca kolejowego „Wałbrzych Miasto” tryskały źródła mineralne o których pojawiają się zapisy już pod koniec XIV wieku i było to powodem rozsławienia i rozbudowy Starego Zdroju (Alt Wasser) do rangi sławnego uzdrowiska a miało to miejsce przełomie XVIII/XIX wieku. Przez wiele lat Wałbrzych należał do jednego z najbogatszych rodów w tych okolicach - do rodziny Czetritzów. Pierwsza kopalnia węgla kamiennego datuje swój początek prawdopodobnie na rok 1561 w Białym Kamieniu. Wałbrzych był wtedy niewielkim miasteczkiem, w którym przeważało rzemiosło i tkactwo. W 1545 roku Sigmund von Czettritz otrzymał dla miasta od cesarza Ferdynanda I , prawo warzenia piwa oraz ławy piekarnicze, szewskie, rzeźnicze i krawieckie. Wtedy to właśnie powstał pierwszy samorząd.
W 1738 roku miasto zostało sprzedane za sumę 40 tys. talarów rodzinie Hochbergów, zamieszkujący wówczas Zamek Książ. Władali oni Wałbrzychem do roku 1808, potem król pruski wydał edykt z 19 XI 1808r., mówiący o likwidowaniu miast prywatnych a przywrócił samorząd miejski.
Po wojnach napoleońskich Wałbrzych zaczął się szybko rozwijać, działało w tym czasie wiele organizacji. Swą działalność zaczęła mechaniczna przędzalnia (1818r.), fabryka maszyn „Huta Karol” w 1820r., Fabryka Porcelany „Krzysztof” w 1829r., Fabryka porcelany „Wałbrzych” w 1845r. oraz huta szkła w 1868r.
Po 1990 roku po przemianach ustrojowych powoli likwidowano kopalnie oraz koksownie.
Dziś przemysł Wałbrzycha to przede wszystkim branże związane z: ceramiką, motoryzacją, przemysłem odzieżowym, materiałami budowlanych itd. Od 1997r. na obrzeżach miasta funkcjonuje Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, a na jej terenie działają znane polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa.
Przez ostatnie lata wizerunek Wałbrzycha mocno uległ zmianie. Dzisiejszy Wałbrzych to nowoczesne miasto, pełne zieleni, które jest bogate w walory turystyczne.
Wałbrzyskie atrakcje:
- Zamek Książ znajdujący się w dzielnicy Książ na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Położony jest na Szlaku Zamków Piastowskich. Wybudowany pod koniec XIII wieku przez Bolka I Surowego - księcia świdnicko-jaworskiego. Ciekawostką jest to, że Książ jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce.
- Zamek Stary Książ ruiny zamku - starsza budowla Bolka I Surowego.
- Palmiarnia istniejąca wałbrzyskim Lubiechowie. Jest to jeden z najstarszych takich obiektów w Polsce pochodzi z początków XX wieku. Znajduje się tutaj ponad 80 gatunków roślin z całego świata. Ściany palmiarni od wewnątrz pokryte są tufem wulkanicznym z Etny.
- Stare Miasto z budowlami nawet z XII wieku.
- Dzielnica Biały Kamień (najstarsze budynki pochodzą z XIV wieku)
- Dzielnice Sobięcin i Stary Zdrój (najstarsze obiekty datowane są na XVI wiek)
- Kościół - Sanktuarium pw. MB Bolesnej z XVIII wieku.
- Kościół - kolegiata pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i Świętych Aniołów Stróżów z XIX wieku.
- Kościół ewangelicki z XVIII wieku, autorem projektu był Carl Gotthard Langhans architekt z Kamiennej Góry.
- park miejski, którego początki sięgają XIX wieku
- ruiny zamku „Nowy Dwór” z XVI wieku
- ratusz, pl. Magistracki z XIX i XX wieku
- Pałac Tieschla z XIX wieku, który wybudowano dla właściciela pobliskich zakładów porcelany Carla Tieschla
- Pałac Albertich wybudowany na początku XIX wieku, obecnie znajduję się tam Muzeum Okręgowe.
- budynek stolarni w kopalni „Victoria” z 1904 r. aktualnie jest to Muzeum Przemysłu i Techniki w Wałbrzychu.
- Mauzoleum datowane na początek XX wieku projektu Roberta Tischlera
- najdłuższy tunel kolejowy w Polsce z 1876 roku o długoiści 1560 m (znajduje się na trasie Wałbrzych-Kłodzko)
- Muzeum Gross- Rosen z Pracownią Naukowo-Badawczą