Jesteś tutaj: MiastaLeasing Wrocław

Leasing Wrocław

Leasing2go oferuje swoje usługi we Wrocławiu, z zakresu finansowania między innymi: samochodów, maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego i oprogramowania, sprzętu rolniczego, sprzętu medycznego oraz taboru pływającego.
Firma oferuje swoim klientom najwyższą jakość usług, profesjonalną obsługę, pełen zakres ubezpieczenia i wiele więcej. Zapoznaj się z pełną ofertą i podejmij właściwą decyzję!!

 

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska. Miasto to jednym z najstarszych w Polsce. Zlokalizowane jest nad rzeką Odrą. Obecnie Wrocław to niezwykłe miasto 12 wysp i ponad 100 mostów, jest czwartym miastem w Europie pod względem ilości mostów i kładek, znajduje się tu ich około 400. Przez rok 2016 Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury.

Niegdyś miasto było stolicą księstwa wrocławskiego, siedzibą władz pruskiej prowincji Śląsk a także wrocławskiej rejencji. Pod koniec X wieku władzę nad Wrocławiem sprawowali Piastowie i wtedy to mieściła się w tym miejscu jedna z głównych siedzib królestwa. W pochodzące z okresów średniowiecza „Kronice Polskiej”, Gall Anonim zaliczył Wrocław do jednej z trzech głównych siedzib Królestwa Polskiego. W XII wieku został wybudowany zamek na Ostrowie Tumskim a miasto otrzymało status kasztelanii.

W 1741 roku podczas wojen śląskich, Wrocław i większa część Śląska, zostały zdobyte przez króla Fryderyka II i miasto włączono do Prus i dlatego też od tego czasu oficjalna nazwa miasta brzmiała: „Królewskie Stołeczne i Rezydencjalne Miasto Wrocław”.

W 1806 roku Wrocław otoczony był przez wojska napoleońskie, a 5 stycznia został zdobyty. Miasto podlegało Francji przez rok, do momentu podpisania przez Napoleona pokoju w Tylży a miało to miejsce 09.07.1807r. wtedy to miasto wróciło pod władzę pruską.

Ciekawostką jest to, że w 1863 roku bracia Karl i Louis Stangen otworzyli drugie na świecie biuro podróży „Stangen” właśnie we Wrocławiu, a w 1891 r. w bogatej żydowskiej rodzinie urodziła się i wychowywała Edyta Stein (filozof i karmelitanka) i to ją Jan Paweł II ogłosił patronką Europy w 1999 roku.

Podczas II wojny światowej Wrocław został uznany przez Niemców za twierdze i nazwany „Festung Breslau” z uwagi na to, że była to twierdza stała się siedzibą ważnych niemieckich oficjeli, ale jednocześnie Wrocław był narażony na bombardowania radzieckie w 1945 roku. Brało w nich udział 750 samolotów. Miasto zostało zniszczone w 70%. w 1945 roku a dokładniej 2 sierpnia na konferencji poczdamskiej podjęto decyzję o przekazaniu Polsce Śląska wraz z Wrocławiem.

W 1270 roku niedaleko Wrocławia zapisano w „Księdze Henrykowskiej” pierwsze zdanie w języku polskim. Brzmiało ono: „Day, ut ia pobrusa, a ti poziwai” i oznaczało to: „daj ja pokręcę żarnami a  Ty odpocznij”.  Zdanie to wypowiedział czeski chłop - Boguchwał nazywany Brukałą do swojej żony Polki, a ponieważ księga pisana była przez niemieckiego opata ten zapisał wszystko co słyszał i dlatego pierwsze polskie zdanie jest wtrąceniem w dziele cystersów. Od przezwiska wspomnianego wyżej czeskiego chłopa wywodzi się nazwa miejscowości pod Wrocławiem - Brukalice.

Najciekawsze wrocławskie miejsca:

 • Hala Stulecia wybudowana w latach 1911-1913 według projektu Maxa Berga. W 2006 r. miejsce to zostało za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Ostrów Tumski - najstarsza część Wrocławia, zamieszkała od IX wieku.
 • Stare Miasto - najstarsze i najciekawsze znajdujące się lewym brzegu Odry.
 • Rynek ze Starym i Nowym Ratuszem, Piwnicą Świdnicką oraz Browarem Spiż - wrocławski rynek należy do jednego z największych w Europie.
 • Plac Solny - średniowieczny plac targowy. Powstał pod koniec XIII wieku.
 • Nowy Targ - kolejny plac targowy, pochodzący z 1214 roku
 • Plac Biskupa Nankiera - podłużny plac,  jego długość to około 200 metrów.
 • Panorama Racławicka - muzeum sztuki, zobaczyć tu można obraz „Bitwa pod Racławicami”, który został namalowany w latach 1893-1894 przez malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Obraz olejny przedstawia bitwę pod Racławicami, która miała miejsce w 1794 roku.
 • Wrocławska fontanna multimedialna położona jest na pergoli obok Hali Stulecia i jest największą fontanną w Polsce i jedną z największych w Europie.
 • Pałac Królewski, inaczej pałac Spätgenów lub zamek królów pruskich - zbudowany w XVIII w.  Mieściła się w nim siedziba królów pruskich z dynastii Hohenzollernów. Obecnie w zespole pałacowym znajduje się Muzeum Miejskie Wrocławia.
 • Ogród zoologiczny założony w 1865 roku.
 • Ogród botaniczny położony na Ostrowie Tumskim założony w 1811 roku.
 • Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim - jest to jeden z największych parków we Wrocławiu.
 • Stary Cmentarz Żydowski - zabytkowy cmentarz, aktualnie Muzeum Sztuki Cmentarnej.
 • Cmentarz Żołnierzy Włoskich
GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry