Jesteś tutaj: Aktualności
03-04-2018

W jaki sposób dopasować wstępną opłatę leasingową? Leasing2go Wrocław poleca artykuł.

Decyzja dotycząca wstępnej opłaty leasingowej ma duży wpływ na wysokość odliczenia podatkowe, a także na koszty leasingu. Leasing2go przedstawia krótki artykuł o tym w jaki sposób dopasować wstępną opłatę leasingową.

Minimalna wysokość opłaty wstępnej wynosi 1% w przypadku nowych samochodów i 5-15% dla aut używanych, a maksymalny wkład własny wynosi 45%. Wysokości zależą od procedur poszczególnych firm leasingowych, a także norm prawnych, które nie pozwalają na opłatę wyższą niż 45%.

Wysokość wstępnej opłaty będzie miała wpływ na:

  • wysokość kosztu leasingu - im wyższa kwota wstępna, tym koszt leasingu będzie niższy, ponieważ kwota do spłacenia w ratach będzie niższa;
  • koszt kapitału własnego - dobrze jest sprawdzić czy pieniądze przeznaczone na wstępną opłatę pokryją kwotę odsetek, które można byłoby uzyskać w tym czasie z lokaty bankowej;
  • wykorzystanie tarczy podatkowej na koniec roku lub kwartału - wysoka wstępna opłata to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy poszukują źródła kosztów, które obniżą podatki, które trzeba będzie zapłacić. W przypadku leasingu każda faktura to koszt uzyskania przychodu.

Przed ustaleniem wstępnej opłaty leasingowej dobrze się zastanów. Leasing Środa Śląska zachęca do regularnego zaglądania do zakładki „Aktualności” oraz „Blog”, gdzie często pojawiają się ciekawe artykuły.

Leasing Środa Śląska poleca artykuł o tym jak dopasować wstępna opłatę leasingową

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry