Jesteś tutaj: Aktualności
10-04-2018

Zmiany, zmiany...Leasing2go Wrocław zaprasza na artykuł

Nadchodzi koniec mandatów za brak papierowej wersji dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Leasing Wrocław zaprasza na artykuł.

Policja będzie miała możliwość sprawdzić dane o pojeździe w systemie informatycznym.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku, gdy osoba prowadząca pojazd, nie ma przy sobie wymaganych dokumentów, podlega grzywnie do 250zł lub upomnieniu. Zazwyczaj za brak dowodu lub polisy OC wyznaczana się kara w wysokości 50 zł.

Po zmianach policja, będzie sprawdzała dane o pojeździe w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). Obecnie w CEP znajdują się takie same dane jak w papierowej wersji dowodu rejestracyjnego. Urzędnicy ministerstwa cyfryzacji nie sprecyzowali jeszcze od kiedy kierowcy będą mogli jeździć bez papierowych dokumentów, lecz prawdopodobne jest, że może się to odbyć jeszcze w tym roku.

Leasing2go informuje, że po wprowadzenie w życie powyższych zmian, kierowca nadal będzie mógł otrzymać karę za brak wymaganych dokumentów takich jak np. prawo jazdy, jednak nie będzie to dotyczyło polisy OC i dowodu rejestracyjnego. Warto jednak wiedzieć, że do polskich rejestrów dostępu nie będą miały zagraniczne służby i jedynym sposobem weryfikacji pozostaną dokumenty w wersji papierowej - również dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC.

Leasing2go Wrocław poleca wpis o nowych przepisach dotyczących posiadania przy kontroli papierowej wersji polisy OC i dowodu rejestracyjnego

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry