Jesteś tutaj: BlogFinansowanie Maszyn Rolniczych Środa Śląska

Finansowanie Maszyn Rolniczych Środa Śląska

Leasing Środa Śląska przybliża dziś szczegóły związane z finansowaniem maszyn rolniczych.

Finansowanie zewnętrzne jest coraz bardziej popularne wśród rolników. Bardzo często wybierają oni leasing, ponieważ niewielu może pozwolić sobie na sfinansowanie nowego traktora za gotówkę.

Jest to alternatywne rozwiązanie dla kredytu bankowego. Zanim jednak firma leasingowa podejmie decyzję o finansowaniu, klient zobowiązany jest spełnić kilka warunków:

brak zadłużenia - składki KRUS oraz podatek rolny powinny być opłacane na bieżąco, a także określenie liczby rat leasingowych.

Ten sposób finansowania jest dostępny zarówno dla nowych przedsiębiorców jak i wszystkich którzy posiadają gospodarstwa rolne. Wymogiem banku jest minimum pół roku prowadzenia działalności oraz minimum 3 miesiące prowadzenia produkcji rolnej.

Leasing2go zachęca do zapoznania się z ofertą finansowania maszyn rolniczych

Leasing operacyjny to najlepsze rozwiązanie dla:

  • wszystkich tych, którzy starają się o ten sposób finansowania pierwszy raz,
  • dla czynnych płatników VAT,
  • dla wszystkich, których gospodarstwa nie ponoszą strat podatkowych,
  • dla tych którzy zawierają umowę leasingową na dłuższy czas.
  • Dla tych, którzy chcą sfinansować nowy sprzęt rolniczy
  • Kupujący sprzęt o wysokiej wartości, gdyż całkowita „wartość sprzętu” ujęta jest we wszystkie raty(z kolei przy kupnie za gotówkę, kredyt czy też wybierając leasing finansowy, koszty związane z amortyzacją jaką można naliczyć są ograniczone.

Leasing finansowy najbardziej opłacalny jest dla:

  • rolników rozliczających się korzystając z podatku zryczałtowanego, gdyż nie są oni zainteresowani odpisem rat leasingowych w ciężar kosztów.
  • W przypadku kiedy to klientowi zależy na krótkim czasie obowiązywania umowy.
  • Są zainteresowani wniesieniem udziału własnego, aby zmniejszyć swoje zobowiązania.

Profesjonaliści z Leasing2go zapewniają swoim klientom elastyczne finansowanie maszyn rolniczych takich jak: ciągniki (traktory rolnicze), kombajny, pługi, kosiarki, opryskiwacze, maszyny do uprawy, siewu oraz zbioru płodów rolnych, a także maszyny i urządzenia do przewozu i hodowli zwierząt i wiele innych. Firma kieruje swoją ofertę zarówno do przedsiębiorców jak i rolników, którzy potrzebują odpowiednich rozwiązań dostosowanych do branży rolnej.

Leasing2go gorąco zachęca do zapoznania się z pełną ofertą oraz umówienia z rzetelnym doradcą finansowym na spotkanie.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry