Jesteś tutaj: BlogUbezpieczenie OC w pigułce - Leasing Wrocław informuje

Ubezpieczenie OC w pigułce - Leasing Wrocław informuje

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - OC, jest obowiązkową polisą, do której posiadania zobowiązany jest każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Leasing2go zaprasza na artykuł w którym wyjaśni wiele niejasności dotyczących OC.


Leasing2go poleca artykuł - polisa OC w pigułce


Leasing Oleśnica przedstawia najważniejsze informacje dotyczące polisy OC:

  • Każdy właściciel pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do zakupu polisy OC w celu zapewnienia ochrony w przypadku kolizji lub wypadku drogowego, który był przez niego spowodowany. Ten obowiązek reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Brak ubezpieczenia OC może dużo kosztować kierowcę.
  • Organy uprawnione do kontroli kierowcy pod kątem posiadania polisy OC to: Policja, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, a także organy celne. System „Wirtualny policjant” zajmuje się śledzeniem kierowców, którzy ie posiadają OC. Program ma dostęp do bazy wszystkich ubezpieczonych pojazdów.
  • Kierowca nie jest zobowiązany do zakupu dodatkowej polisy NWW. Wykupując obowiązkową polisę OC kierowca ma pewność, że w przypadku wypadku kierowca oraz wszyscy pasażerowie otrzymają odszkodowanie. Posiadając dodatkową polisę NWW można liczyć na dodatkowe odszkodowanie, ale należy pamiętać, że będzie ono bardzo niskie.
  • Kierowcy którzy jeżdżą przepisowo zapłacą za OC mniej. Jednak w przypadku podwyżek cen ubezpieczeń nie mogą oni liczyć na to, że nie wyższe ceny nie będą ich dotyczyły. Kierowcy jeżdżący przepisowo i bezwypadkowo mogą mieć nawet kilkukrotnie niższe ceny ubezpieczenia.
  • W przypadku kiedy osoba nie będąca właścicielem pojazdu spowoduje wypadek, to w świetle prawa będzie ona zobowiązana wraz z właścicielem pojazdu zapłacić odszkodowanie poszkodowanym w wypadku. Najlepiej upewnij się przed włączeniem silnika czy samochód, którego używasz, a którego właścicielem nie jesteś, posiada wykupioną polisę OC.

Skontaktuj się z najlepszymi ekspertami do spraw leasingu, zapoznaj się z pełną ofertą i skorzystaj z usług rzetelnej firmy Leasing2go!

 

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry