Jesteś tutaj: Aktualności
17-04-2018

Czym jest inwestowanie alternatywne? Leasing2go Środa Śląska poleca swoje profesjonalne usługi leasingowe.

Czy wiesz, że wszystkie dobra materialne, które z upływem czasu zyskują na wartości można nazwać inwestycją? Leasing2go zaprasza na artykuł.

Niekiedy zdarza się, że inwestor na zysk może czekać nawet kilka lat, bywa, że ten sposób na inwestycji przeznaczony jest dla pasjonatów w konkretnej dziedzinie.

Inwestycje alternatywne związane są z mniejszą płynnością w przeciwieństwie do tych z których można korzystać w ramach standardowej oferty banków i firm zajmujących się się inwestycjami.

Tego typu inwestowanie związane jest z dużo mniejszym ryzykiem oraz dużym zyskiem i tak, pasja może generować duże dochody.

Leasing Kąty Wrocławskie prezentuje czym dokładnie mogą być inwestycje alternatywne:

  • nieruchomościami,
  • kamieniami szlachetnymi,
  • metalami szlachetnymi,
  • dziełami sztuki,
  • markowymi alkoholami,
  • przedmiotami kolekcjonerskimi takimi jak np. numizmaty, znaczki pocztowe, zabytkowe samochody itd.

Leasing Kąty Wrocłąwskie poleca artykuł dotyczący alternatywnych forma inwestowania środków pieniężnych

Alkohol

Inwestycje w alkohol mają coraz więcej swoich zwolenników. Jednak nie każdy trunek wysokoprocentowy przyniesie zyski. Najbardziej popularnymi trunkami w dziedzinie inwestycji są:

  • Wino (na przestrzeni ostatnich lat niezwykle popularny sposób inwestowania środków pieniężnych)
  • Whisky (również popularny sposób)

Cena trunków często podyktowana jest panującymi trendami, jakość alkoholu nie zawsze jest priorytetem. Inwestycje w wino oraz whisky zapowiadają się obiecująco. Najważniejsze to, aby podejmować przemyślane, świadome decyzje.

Markowy alkohol to nie tylko butelki, od jakiegoś czasu najstarsze i najdroższe trunki zamykane są w zegarkach oraz piórach wiecznych.

Zegarki

W dzisiejszych czasach zegarki spełniają również funkcję inwestycji i prestiżu. Ekstrawaganckie zegarki są coraz częściej wybierane przez inwestorów z całego świata. Najbardziej znanymi, prestiżowymi markami pod zegarkową inwestycję są: Rolex, Pattek, Philippe, Breitling.

Dzieła sztuki

Sztuka to dziedzina, która będzie doskonałą lokatą kapitału, gdyż w ciągu 10 lat wzrost dotyczący teg typu inwestycji wynosi aż 80%. Żaden inny rodzaj inwestycji alternatywnych nie osiągnał tak wysokiego wzrostu. Jeśli zastanawiasz się, nad inwestycją w dzieła sztuki, najpierw powinieneś zasięgnąć specjalistycznej wiedzy. Można do tego zatrudnić specjalistę z tej dziedziny.

Kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne to doskonałe aktywa pozwalające zachować długoterminowo siłę nabywczą kapitału. Jest to bardzo stabilna forma inwestycji i dlatego też ten rodzaj inwestycji uznawany jest bardziej za zabezpieczenie finansów niż możliwość zarobku.

Alternatywne sposoby inwestowania pieniędzy mogą skutecznie zabezpieczyć majątek przed destabilizacją polityczną, bessą na rynku akcji, a także wojną. Wielu inwestorów jest to sposób na powiększenie majątku w przyszłości. Inwestycje alternatywne wymagają od inwestora dużej wiedzy specjalistycznej. Dlatego Leasing Wrocław zachęca na początku do mniej kosztownych inwestycji alternatywnych np. komiksów.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry