Jesteś tutaj: Aktualności
02-05-2018

Leasing2go informuje o zmianach na europejskich drogach od 2020 roku

Leasing Środa Śląska zaprasza na dzisiejszą aktualność. Dowiedz się w jaki sposób może zmienić się jazda po europejskich drogach.

Leasing2go informuje, że w 2020 roku w krajach należących do Unii Europejskiej wejdzie w życie ustawa, która narzuci kierowcom przepisową jazdę. W pojazdach zamontowane zostanie służące do tego odpowiednie oprogramowanie o nazwie - System Intelligent Speed Assistance (ISA). Na pokładzie każdego samochodu z zainstalowaną nawigacją satelitarną wspomniany system będzie otrzymywał informacje o ograniczeniach prędkości na europejskich drogach oraz będzie rozpoznawał znaki drogowe mijane na trasie.

Leasing Środa Śląska przedstawia krótki artykuł o drogowych zmianach od 2010 roku

Na tej podstawie system narzuci zmianę prędkości na niższą, za pomocą obniżenia mocy silnika, a kierowcy będą musieli się do niego dostosować.

Dzięki takiemu rozwiązaniu Europejska Rada Bezpieczeństwa i Transportu chce zwiększyć bezpieczeństwo na drogach w Unii Europejskiej. Z szacunków wynika, że dzięki temu pomysłowi liczba ofiar w ciągu roku byłaby mniejsza o 5200 osób.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry