Jesteś tutaj: BlogLeasing sprzętu IT

Leasing sprzętu IT

Prężne funkcjonowanie zarówno małych jak i dużych przedsiębiorstw wiele zależy od sprzętu IT. Drukarki, komputery i wiele innych urządzeń to standard właściwie w każdej firmie.

Leasing2go zaprasza na artykuł dotyczący leasingu sprzętu IT.

Leasing sprzętu komputerowego może mieć charakter operacyjny lub finansowy. Obecnie najpopularniejszy jest leasing operacyjny sprzętu IT. Dzięki niemu istnieje możliwość wykupienia użytkowanego sprzętu pod koniec trwania umowy lub przedłużenie trwającej umowy albo podpisanie nowej umowy na nowe urządzenia.

Umowa leasingowa obejmuje także usługi związane ze specyfiką IT do których zaliczają się np. utylizowanie sprzętu lub kasowanie danych pozostawionych przez leasingobiorcę.

Leasing Oleśnica przedstawia korzyści płynące z podpisania takiej umowy:

  • dostęp do najnowszej, dostępnej technologii;
  • możliwość oszczędzenia kapitału obrotowego;
  • zmniejszenie kosztów utrzymania urządzeń;
  • możliwość modyfikowania i modernizacji użytkowanej technologii w czasie trwania umowy leasingowej;
  • możliwość wprowadzenia rat leasingowych do kosztów uzyskania przychodu.

Leasing Oleśnica zaprasza na artykuł o usłudze finansowania dla sprzętu IT

Powodem dla którego leasing IT jest coraz bardziej popularny, są rozwijające się w zawrotnym tempie technologie oraz rynek. Aktualnie koszty związane z zakupem nowego sprzętu IT na potrzeby firmy są ogromne i mocno wiąże się również z dużymi stratami na wartości urządzeń oraz koniecznością ich wymiany co 2-3 lata.
Leasing urządzeń IT jest jednym z najrozsądniejszych sposobów finansowania zewnętrznego, regularne przedłużanie umów leasingowych na wciąż nowszy sprzęt przy jednoczesnym przeniesieniu obowiązku utylizacji poprzednich środków trwałych umowy leasingowej na leasingodawcę, jest dla leasingobiorcy wygodne i bezpieczne.
W sytuacji kiedy umowa kończy się, a leasingobiorca rezygnuje z użytkowania sprzętu i zwraca go leasingodawcy, urządzenia są poddane procesowi kasowania wszelkich danych pozostawionych przez leasingobiorcę.
Dodatkowo firma leasingowa jest w stanie wystawić certyfikat będący dowodem usunięcia danych z urządzeń. Proces kasacji może odbywać się w obecności klienta.
Leasing2go zachęca do przeczytania artykułu o Leasingu Zwrotnym oraz o tym co robić w kryzysowych sytuacjach.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry