Jesteś tutaj: BlogPłynnie i bezpiecznie - to się opłaca! Leasing2go poleca!

Płynnie i bezpiecznie - to się opłaca! Leasing2go poleca!

Jak przekonać kierowców do płynnej i jednocześnie bezpiecznej jazdy? Twórcy aplikacji Yanosik mają ciekawy pomysł. Leasing2go zaprasza na artykuł.

Twórcy aplikacji jako pierwsi w Polsce wdrożyli ubezpieczenie oferowane kierowcom, którzy bezpiecznie jeżdżą.

Aplikacja Yanosik obecnie używana jest przez 1,5 miliona polskich kierowców. Najbardziej kojarzy się ona z ostrzeganiem przed kontrolami prędkości, jednak jest to tylko jedna z jej funkcji. Kierowca otrzymuje także ostrzeżenie przed kolizją, a dzięki wbudowanej nawigacji pomaga ominąć zakorkowane ulice, skrzyżowania i szybko dotrzeć do celu podróży. Yanosik posiada również dane dotyczące m.in. płynności jazdy, prędkości z jaką porusza się kierowca oraz wie czy kierowca dostosowuje się do panujących warunków oraz ograniczeń prędkości.

Nowa Marka YU!

Zupełnie niedawno swój debiut miała nowa marka - YU!, która dedykowana jest właśnie do użytkowników Yanosika. Ofertę polisy YU! można otrzymać pokonując kilkaset kilometrów z włączoną aplikacją Yanosik. Oferta ubezpieczenia będzie dostępna tylko na urządzeniach mobilnych, a dzięki temu koszty są maksymalnie obniżone przez co cena bardzo atrakcyjna w stosunku do konkurencyjnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Na początku możliwy jest zakup polisy OC, a w kolejnych miesiącach YU! będzie stopniowo rozszerzać swoją ofertę o kolejne ubezpieczenia komunikacyjne przygotowane przez Ergo Hestia.

YU! wyróżnia się tym, że kierowca otrzyma zaproszenie do zakupu ubezpieczenia na podstawie danych dynamiki jazdy oraz liczby kilometrów i miejsc, gdzie kierowcy się poruszają. Poprzez dokładną analizę danych uzyskanych z aplikacji Yanosik zostanie stworzony profil stylu jazdy, który decyduje o bezpieczeństwie drogowym. Oferta ubezpieczeniowa będzie kierowana tylko do wybranych klientów. Oferta dotrze do tych kierowców, którzy oprócz płynnej i bezpiecznej jazdy wyrażą zgodę na przetwarzanie danych. Twórcy pomysłu zapewniają, że dane będą wykorzystywane do statystyk, a mniej ostrożni kierowcy mogą liczyć na to, że te dane nie zostaną nigdzie indziej wykorzystane.

Polisa YU! To oferta jedynie w kanale direct, tylko na urządzeniach mobilnych. Dane potrzebne do ubezpieczenia pojazdu pozyskiwane są poprzez zeskanowanie kodu Aztec, który umieszczony jest w dowodzie rejestracyjnym. W większości umowę będzie można zawrzeć dzięki  akcpetacji oferty i uiszczeniu opłaty online.

Leasing Oleśnica poleca artykuł o nowoczesnych ubezpieczeniach, które opłacają się kierowcom, którzy jeżdżą bezpiecznie

Znany pomysł za granicą

Tego typu polisy to rozwiązanie, które stosowane jest już w kilku krajach: Stany Zjednoczone, Włochy oraz Wielka Brytania. Całkowita liczba polis ubezpieczeniowych, które bazują na danych telematycznych zawartych w Europie osiągnęła 4,8 miliona pod koniec 2014 roku i będzie ona bardzo szybko wzrastać. Jednak większość zagranicznych rozwiązań działa inaczej (wykorzystując urządzenia podłączone do gniazda ODB) w przypadku YU! Wystarczy tylko aplikacja.

LINK4 to także firma, której zależy na bezpiecznej jeździe. Od marca ubiegłego roku firma oferuje dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, którego cena uzależniona jest od stylu jazdy kierowcy. LINK4 wykorzystuje do tego celu aplikację „Bezpieczna jazda z LINK4” przy współpracy z firmą NaviExpert. Każdy miesiąc bezpiecznej jazdy jest nagradzany w postaci indywidualnej „premii”. Suma miesięcznych premii wypłacana jest na koniec umowy ubezpieczeniowej lub tę wypłatę można zamienić na zniżkę w składce na kolejny rok. W taki sposób kierowca może zaoszczędzić nawet 30%.

Jak widać jest to interesujące rozwiązanie, które może przynieść wymierne korzyści, bo przecież zachęta w postaci atrakcyjnych cen ubezpieczenia i zniżek to spora mobilizacja do płynnej i bezpiecznej jazdy, a zatem Leasing Oleśnica życzy szerokiej drogi!

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry