Jesteś tutaj: BlogPożyczka Leasingowa

Pożyczka Leasingowa

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się pożyczka leasingowa. Jest to atrakcyjna forma finansowania szczególnie dla przedsiębiorców którzy nie są płatnikami podatku VAT, bądź którzy rozliczają się w formie karty podatkowej jak również jest to najpopularniejsza forma finansowania sprzętu dla rolników, którzy nie prowadzą własnych działalności gospodarczych. Leasing Środa Śląska zaprasza na artykuł!

Pożyczka leasingowa działa podobnie jak kredyt. Na samym początku była to odpowiedź firm leasingowych na trudności w zastosowaniu leasingu przy korzystaniu z dotacji unijnych, natomiast obecnie jest to rozwiązanie alternatywne do leasingu.

W przypadku pożyczki właścicielem przedmiotu jest klient, a nie firma leasingowa jak to się dzieje w sytuacji leasingu. Ta forma finansowania może zostać przeznaczona wyłącznie na zakup środków trwałych. Bardzo często wykorzystywana jest na finansowanie środków dofinansowanych z Unii Europejskiej szczególnie przez rolników.

Uzyskanie takiej pożyczki jest prostsze niż otrzymanie kredytu, a formalności również jest dużo mniej, a zobowiązanie dotyczące zaciągniętej pożyczki tak jak w przypadku leasingu nie jest wykazywane w BIK i jednocześnie sprawia, że zdolność kredytowa klienta nie obniża się.

Leasing w Środzie Śląskiej wyjaśnia czym jest pożyczka leasingowa

Pożyczka lepsza niż leasing?

Pożyczka leasingowa jest dużo bardziej korzystna dla klientów rozliczających się w formie podatkowej, którzy nie są płatnikami VAT oraz w przypadku finansowania sprzętu z dotacji unijnych, gdyż w tym wypadku to klient musi by właścicielem sprzętu, by móc otrzymać dofinansowanie. Pożyczka jest często wybierana przez klientów ze względu na zwrot VAT, który po  otrzymaniu jest zwracany automatycznie finansującemu (jest to tzw. rata balonowa) - często wykorzystywane w finansowaniu sprzętu dla rolników, maszyn budowlanych i drogowych dla przedsiębiorców którzy korzystają z rozliczenia w formie karty podatkowej.

Należy pamiętać, że wszystkie formy finansowania sprzętu poprzez leasing, pożyczkę lub też kredyt posiadają zalety oraz wady. W tym krótkim artykule zostało przybliżone czym jest pożyczka leasingowa, jakie są korzyści z nią związane i komu polecana jest ta forma finansowania. Skontaktuj się z profesjonalnym doradcą finansowym Leasing2go i poproś o przedstawienie pełnej oferty.

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry