Jesteś tutaj: Aktualności
24-04-2018

Leasing, a zawieszenie firmy - Leasing2go Wrocław zaprasza na artykuł

Leasing2go przedstawia dziś możliwości dotyczące leasingu przy zawieszeniu działalności gospodarczej.

Obowiązki przedsiębiorcy

Zawieszenia działalności można dokonać składając wniosek do CEiDG. Podczas zawieszenia firmy, przedsiębiorca nie opłaca składek ZUS oraz zaliczek na podatek dochodowy. Bardzo ważne jest jednak, aby wywiązać się z umów, które przedsiębiorca zawarł przed zawieszeniem działalności, czyli o terminowe uregulowanie wszelkich zobowiązań.

Leasing Wrocław podsuwa kilka rozwiązań:

  • Zerwanie umowy z firmą leasingową oraz zwrot przedmiotu objętego umową - wiąże się z koniecznością zapłacenia prowizji. W przypadku, kiedy firmie leasingowej uda się sprzedać przedmiot umowy np. samochód w korzystnej cenie, to pieniądze ze sprzedaży mogą być wpłacone na poczet rat, które powinien zapłacić przedsiębiorca.
  • Wcześniejszy wykup oraz samodzielna jego sprzedaż - umowy leasingowe często posiadają zapis o minimalnym czasie ich trwania. Dzięki temu, klient ma możliwość wcześniejszego wykupu przedmiotu leasingu. Jest to związane z koniecznością posiadania środków pieniężnych na wcześniejszy wykup. Po wykupie przedmiot leasingu może zostać sprzedany, a środki finansowe z jego sprzedaży pomogą pokryć poniesione wydatki.
  • Cesja umowy leasingowej - takie rozwiązanie polega na znalezieniu osobę, która będzie mogła przejąć umowę leasingu w celu jej dalszej kontynuacji. Na takie rozwiązanie konieczna jest zgoda firmy leasingowej oraz dopełnienie niezbędnych formalności.
  • Opłacanie rat oraz zaliczanie ich do kosztów - dla przedsiębiorcy jest najkorzystniejsze rozwiązanie. Chociaż nastąpiło zawieszenie firmy, to przedsiębiorca może zaliczać wydatki ponoszone na spłatę rat do kosztów. Istnieje także możliwość odliczania podatku VAT od płaconych rat leasingowych, składając okresowe deklaracje VAT. Wliczenie w koszty wydatków oraz rozliczenie podatku VAT najczęściej jest możliwe po odwieszeniu działalności gospodarczej, w pierwszym okresie rozliczeniowym.

Eksperci do spraw leasingu zapraszają do kontaktu, zapoznania się z pełną ofertą Leasing2go oraz skorzystania z atrakcyjnych warunków.

Leasing Wrocław radzi, co zrobić z leasingiem w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej

 

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
do góry